„Kaimo laikraštis“ Nr. 44, 2014 m. spalio 31 – lapkričio 7 d.

0,50 € 0,25 €

Elektroninis leidinys

Ar Lietuva pasiruošusi kovai su Ebola?

Dalia URBONIENĖ

Kol Ebolos virusas plito tik Afrikoje, jis atrodė labai toli nuo mūsų. Bet kai sergančiųjų atsirado ir Europoje, šios ligos pavojus smarkiai priartėjo. Ir nors tokių atvejų visai nedaug, palyginti su Vakarų Afrikos regionu, ne vienas ir Lietuvoje pagalvoja – o kas būtų, jei virusą kas nors atvežtų į mūsų šalį? Juk į Vokietiją ar Ispaniją, kur registruoti ligos atvejai, vyksta ne vienas ir ne du mūsų tautiečiai. Ar žinotų mūsų medikai, ką daryti, atsiradus tokiam ligoniui?

Žvejo žvilgsnis į Mėgėjų žūklės taisykles

Romualdas ŽILINSKAS    

Skaitydami dabartines Mėgėjų žūklės taisykles Lietuvos meškeriotojai kaskart atranda ką nors nauja. Jos tarytum poezijos klasiko parašytas kūrinys, kurį nelygu nuotaika ir dvasiniai poreikiai, gali suprasti vis kitaip. Iš tiesų panašūs teisės aktai lavina meškeriotojų protinius sugebėjimus ir neleidžia apkerpėti skaitant vien specializuotą žvejybos literatūrą. Tačiau tose taisyklėse visgi yra vienas minusas – jų nepaisymas (nesupratimas, traktavimas savaip) gali gerokai paploninti žūklautojų pinigines.

Dainuoja tik išvargęs medis

Jolanta KAŽEMĖKAITYTĖ

„Kastytis Petryla – Lietuvos žemės perlas, grynuolis. Gaila, kad apie tokį puikų gitarų meistrą, gyvenantį atokiai nuo didžiųjų miestų, per mažai žino mūsų šalies žmonės, ypač muzikantai“, – apgailestauja žinomas bardas Virgis Stakėnas.
Kad K. Petrylos darbo gitaros yra puikios, pripažino ir pasaulinio garso muzikantai, į kurių rankas jos pakliuvo atsitiktinai. Vienas jų – legendinės Rusijos grupės „Mašina vremeni“ lyderis Andrejus Makarevičius.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.