„Kaimo laikraštis“ Nr. 45, 2014 m. lapkričio 8-14 d.

0,50 € 0,25 €

Elektroninis leidinys

Kas laukia Lietuvos stumbrų?

Polikarpas RAGOŽIS

Atrodytų, kad didžiausiems mūsų miškų gyvūnams stumbrams, įrašytiems į Raudonąją knygą, negresia joks pavojus. Panevėžio urėdijos stumbryne ir privačiuose aptvaruose ganosi 31 stumbras. 2013 m. duomenimis, laisvėje Kėdainių, Panevėžio ir Radviliškio rajonuose gyvena dar 100 šių galiūnų. Tiek stumbrų visiškai pakanka papuošti Lietuvos laukinės gyvūnijos kaimenę. Neseniai aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas patvirtino aplinkosaugos specialistų sudarytą stumbrų apsaugos planą, kurio tikslas – ne gausinti šių gyvūnų bandą, o visus juos suvaryti į aptvarus, kad nedarytų žalos pasėliams.

Kompiuteris ir sveikata

Dalia URBONIENĖ

Kompiuteris yra mūsų gyvenimo dalis. Be jų neįsivaizduojamas nei darbas, nei asmeninis gyvenimas. Tačiau šis prietaisas kelia pavojų sveikatai ir tik laikantis tam tikrų taisyklių galima to išvengti. Darbo stalas turi būti gana didelis, kad pakaktų vietos išdėlioti monitorių, klaviatūrą ir kitus būtinus daiktus, jo aukštis – pritaikytas jūsų ūgiui. Taip sėdint mažiau pavargstama, išlaikomas tinkamas atstumas.

„Sūrininkų namuose“ – pamokos ukrainiečiams

Vladas KASPERAVIČIUS

Prieš dešimtmetį Dargužiuose (Valkininkų sen., Varėnos r.) Valdas ir Rasa Kavaliauskai pradėjo auginti ožkas ir iš jų pieno gaminti sūrius, ilgainiui įkūrė „Sūrininkų namus“.
Pasirinkus šiems kraštams ne visai įprastą verslo pobūdį, beliko tik diegti naujoves, jas pritaikyti gamyboje. Šeima daug kartų lankėsi Prancūzijoje, Nyderlanduose, į savo namus kvietėsi šių šalių sūrių gamintojus. Šįkart į Dargužius atvyko aštuoni jauni žmonės iš Ukrainos.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.