„Kaimo laikraštis“ Nr. 50, 2014 m. gruodžios 13-19 d.

0,50 € 0,25 €

Elektroninis leidinys

vilkaiPasvarstymai vilkų populiacijos klausimu

Pastaraisiais metais vis labiau baugina statistika apie vilkų daromą žalą. Teritorijos, kuriose jie šeimininkauja, vis plečiasi. Suvalkijoje šiemet ne tik Vištyčio apylinkėse (Vilkaviškio r.), bet jau ir Akmenynų, Liubavo, Sangrūdos seniūnijose (Kalvarijos sav.) pilkiai kruvinas puotas kelia vis dažniau. Medžiotojai piktinasi, kad griežti vilkų medžioklės limitai neleidžia kontroliuoti šių plėšrūnų skaičiaus ir dėl to sparčiai mažėja ne tik kitų laukinių gyvūnų, didžiulės žalos padaroma ir ūkininkams, mat pilkiai vis dažniau įsisuka ir į gyvulių bandas, o kadangi nuo pernai valstybė pradėjo mokėti kompensacijas už vilkų padarytą žalą, tad jie „suėda“ nemažas sumas ir iš šalies biudžeto.
Apie šias problemas su Liubavo medžiotojų klubo pirmininku Edmantu DERENČIUMI ir Kalvarijos savivaldybės Žemės ūkio ir melioracijos skyriaus vadovu Algirdu BANSEVIČIUMI kalbėjosi korespondentė Milda JONKIENĖ.

granatasLigų nelaukiame. IMAMĖS PROFILAKTIKOS!

Lapkričio antrąją pusę įprastai jau būname pavargę nuo tamsos, šalčio ir niūrių vaizdų, tačiau šiemet orai lepino gana ilgai, todėl žiemos sulaukėme kiek optimistiškiau nusiteikę. Kas norėjo, spėjo ir šaknų prisikasti, ir vėlyvų laukinių uogų prisiskinti, ir medaus, svogūnų bei česnakų mugėse nusipirkti. Belieka visomis šiomis gėrybėmis ne tik maitintis, bet ir sveikatinimo profilaktika užsiimti. Bandome drauge!

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.