„Kaimo laikraštis“ Nr. 11, 2015 m. kovo 14-20 d.

0,50 € 0,25 €

Elektroninis leidinys

Gyvenimo pilnatvę atrado Krūvanduose

Kristina ir Artūras Dovidaičiai savo laimės neįsivaizduoja be gyvenimo kaime.

Jolanta KAŽEMĖKAITYTĖ

„Esame tikri Lietuvos kaimo žmonės. Džiaugiamės, kad gyvename kaime ir nebijome pasakyti, kad esa­me iš kaimo“, – tvirtina jauni ūkininkai Kristina ir Artūras Dovidaičiai, gyvenantys Krūvanduose, Vilkijos seniūnijoje, Kauno rajone.
Sutuoktiniai žodžius „kaimas“, „darbas“ taria taip, tarsi jais įvardijami dalykai jiems būtų šventi. Jie su didele meile ir aistra kuria savo ūkį, savo laimę kaime. Ir nė kiek nesigaili, kad paliko miestą, kad ne kartą atsispyrė valdiškų darbų vilionėms.
Kristina užaugo Kairių kaime, esančiame prie pat Krūvandų, Artūras – Čekiškėje. Susipažino ankstyvoje vaikystėje.

Kodėl antibiotikai tampa neveiksmingi?

Violeta Gustaitytė

Vienas dermatovenerologas skundėsi kolegai, kad nebegali išgydyti pacientui diagnozuoto sifilio. Gydytojas jau skiria trečius antibiotikus ir nėra tikras, ar pavyks susidoroti su lytiškai plintančia sifilio bakterija, nes pirmieji du antibiotikai pacientui nepadėjo. Apie besaikį antibiotikų vartojimą ir besiformuojantį katastrofišką atsparumą jiems įspėja mokslininkai, tačiau antibiotikų populiarumas ir suvartojimo mastai nekinta.
Kodėl antibiotikai tampa neveiksmingi, kaip padidinti jų vartojimo tikslingumą – su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Laboratorinės medicinos klinikos vadove, Medicinos diagnostikos ir laboratorinių tyrimų asociacijos Ekspertų kolegijos pirmininke prof. Astra VITKAUSKIENE kalbasi korespondentė Dalia URBONIENĖ.

Keliaujame į mugę

R.A.

Dažnai pakliuvę į muges pamirštame, ir ką turime ir ko dar reikia. Sodinukai, sėklos, svogūnėliai prašyte prašosi nuperkami. O jei dar saulė šviečia, galvelė iš viso susisuka. Kad apsaugotume save nuo nereikalingų ekspromtų, dar prieš keliaudami ten, kur yra ką pirkti, pagalvokime, ko iš tiesų reikia labiausiai. Bandysime šiek tiek padėti planuojant sodo asortimentą, ypač naujakuriams.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.