„Kaimo laikraštis“ Nr. 12, 2015 m. kovo 21-27 d.

0,50 € 0,25 €

Elektroninis leidinys

„Visos žolelės yra stebuklingos, turi savo paskirtį“, – filosofiškai nusiteikusi Rūta Petkauskienė. Ji dar ruošia ir distiliuotą žiedų vandenį – garinant atsiveria visų žiedų kvapai…

Nuo svajonės iki verslo

Aldona SIREIKIENĖ

Buvę šiauliškiai Rūta ir Dainius Petkauskai prieš aštuonerius metus įsigijo sodybą ir persikėlė gyventi į nuošalų Šiaulių rajono Minaičių kaimą. Jauna romantikų šeima ieškojo tylos, norėjo gyventi nuosavame name, todėl nutarė įsikurti senoje troboje po didžiuliais medžiais, ten, kur pamiškėje ryto rūkuose šoka gervės, svajojo turėti lopinėlį žemės ir auginti kvapiąsias žoleles.
Rūta šiandien sako, kad jos svajonės išsipildė: ji įkūrė ūkį, užaugintas arbatžoles ir prieskonius prieš pusantrų metų pradėjo vežti į specializuotas parduotuves Šiauliuose ir Vilniuje. Vyras jai pastatė nedidelį medinį namelį, kuriame ruošia arbatžolių ir prieskonių mišinius, čia ne tik jos darbo ir poilsio vieta, čia iš miesto užsuka draugai, čia jie sėdi ir gurkšnoja Rūtos arbatą, vakarais klausosi bliuzo.
Kaip sako Rūta, kol kas ji tik pradeda savo arbatžolių verslą.

Paslaptingieji  medžių gyventojai amalai

Daiva VALEVIČIENĖ

Žiemą, kai medžiai moja tik plikomis šakomis, jose itin išryškėja žali kamuoliai – nedideli krūmeliai, įsitaisę tiesiai ant medžių šakų. Tai – amalai, paslaptingi medžių gyventojai. Kalbama, kad jie neša laimę arba garantuoja amžiną meilę, todėl nenuostabu, kad dažnai ir laumės šluota pavadinami.
Jie galėtų gyventi ir augti iki 70 metų, tačiau taip atsitinka retai, nes išbarstę uogas ant to paties medžio sukuria didoką koloniją, kuriai ima trūkti maisto ir kažkam tenka trauktis.
Bene labiausiai šiuos augalus garbino ir savo ritualuose naudojo paslaptingieji druidai. Žyniai tam tikrą dieną pjaudavo juos auksiniu pjautuvu, o paskui dalydavo savo gentainiams. Šiuolaikinė medicina taip pat pripažįsta jų galią pačioms baisiausioms ligoms, bet jie nuodingi, tad jokia saviveikla vartojant neleistina, būtina tartis su specialistais, juolab kad konsultuotis ir įsigyti žolės bei preparatų galima vaistinėse.

Raimondas Bernotas džiaugiasi nepastatęs naujų tvartų karvėms, nors senieji, įrengti sovietinėje kiaulidėje, ir ankštoki.

Ryžtą modernizuoti ūkį atšaldė pienininkystės politika

Daiva SKIRKEVIČIENĖ

Rokiškėnas ūkininkas Raimondas Bernotas apie savo ūkio perspektyvas gali pasakyti tik tiek – ir toliau ūkininkaus ekologiškai, nes nori gaminti švarius ir kokybiškus produktus. Tačiau visiškai nėra tikras, ar jo veiklos sritis – pienininkystė – ir toliau liks pagrindinė. Bent jau artimiausiu metu jis neketina investuoti į šią ūkio šaką.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.