„Kaimo laikraštis“ Nr. 14, 2015 m. balandžio 4-10 d.

0,50 € 0,25 €

Elektroninis leidinys

Prekinis pieno ūkis neįsivaizduojamas be tradicijų ir pažangios technologijos

UAB „Linchema“ vadovo Sauliaus Pundžio įsitikinimu, prekiniame pieno ūkyje tradicijos ir pažangios technologijos turi eiti išvien.

Rasa PRASCEVIČIENĖ

Pienininkystės ūkiai, ypač smulkesni, žaliavinio pieno rinkose nesant stabilumo vis dažniau ryžtasi „nusitiesti taką“ iki vartotojo, patys gamindami galutinį produktą. Tokiu atveju darbo, rizikos, investicijų, be abejo, daugiau, tačiau kartu gaunama ir nepalyginti didesnė pridėtinė vertė. Naujoji Lietuvos kaimo plėtros programa, kurioje numatytas intensyvesnis gyvulininkystės plėtros finansavimas, tikėtina, dar paskatins karvių, avių, ožkų pieno perdirbimą ūkio sąlygomis. Tačiau gamintojai, šią veiklą pradėję anksčiau, jau spėjo patirti, kad vartotojai iš jų tikisi įvairesnių gaminių nei tradicinis lietuviškas varškės sūris, varškė ar grietinė.
Todėl ūkininkui, norinčiam eiti koja kojon su rinkos poreikiais ir plėsti gaminamų produktų asortimentą, gali tekti atsiversti ir chemijos bei biologijos vadovėlius. Nes be plika akimi nematomų „verslo partnerių“, t.y. specialiai laboratorijose auginamų bakterijų, fermentinio sūrio, jogurto ar airano nepagaminsi.

Įsisiurbusi erkė gali būti lemtinga

Irma DUBOVIČIENĖ

Esame ne kartą girdėję sakant, kad svarbiausia ne ūgis, o smūgis. Šis posakis ypač tinka mažyčiams padarėliams – erkėms, kurios visai nekaltai gali gerokai pakenkti tiek žmonėms, tiek ir gyvūnams. Erkių Lietuvoje statistiškai vis daugėja, o sniegui nutirpus anksčiau, jų iš lauko jau parsineša kiekvienas šuo ar katė. Kaip atpažinti erkių sukeliamas ligas ir nuo jų apsaugoti savo keturkojus – tokią dilemą šiandien sprendžia šeimininkai.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.