„Kaimo laikraštis“ Nr. 14, 2016 m. balandžio 9-15 d.

0,63 € 0,30 €

Elektroninis leidinys

Svarbūs pasikeitimai besirengiant 2016 m. deklaravimui

ŽŪM informacija

Paramos už žemės ūkio naud­menas ir kitus plotus bei gyvulius paraiškos ir 2016–2020 metų tiesioginių išmokų administravimo bei kontrolės taisyklės buvo patvirtintos dar praėjusiais metais. Šiomis taisyklėmis įtvirtintos nuostatos bus pagrindas 2016 metų paraiškoms teikti ir visam likusiam finansiniam laikotarpiui iki 2020 m.
Siekiant užtikrinti kuo sklandesnį paramos teikimo procesą, kuris nesukurtų perteklinės administravimo naštos, atitiktų paramos tikslus ir tarnautų siekiant, kad sklandžiai ir laiku ES tiesioginių išmokų parama pasiektų ūkininkus, atnaujintos ir patikslintos kai kurios 2016 metų paraiškoms teikti galiosiančios nuostatos (2016 m. kovo 30 d. įsakymas Nr. 3D-175).

Laužus ir pernykštę degančią žolę matys iš sraigtasparnio

Kalbėjosi Jolanta KAŽEMĖKAITYTĖ

Pavasaris – savo namų aplinkos, sodybų, laukų tvarkymo metas. Ar tikrai kaimo vietovėse, net vienkiemiuose, taip pat kolektyviniuose soduose nuo balandžio 1 d. iki birželio 1 d. – per patį tvarkymosi metą – negalima deginti atliekų, pavyzdžiui, šakų, pernykščių lapų? Jei negalima, – kodėl? Kokios baudos gresia deginant?
Galbūt kitu laiku, išskyrus minėtąjį, kaimo vietovėse atliekas galima deginti?
Neretai kaimo vietovėse šiukšlių konteineriai yra toli nuo sodybų. Vyresnio amžiaus žmonėms sunku atliekas į juos nunešti. Ar ne geriau atliekas sudeginti, užuot jas nešus į netoli sodybos esantį mišką ar griovį? Juk netrūksta miškų, pamiškių, šlaitų, griovių, priverstų šiukšlių.
Panašius klausimus redakcijai pateikė skaitytojai, viena ausimi teišgirdę informaciją per radiją, jog nuo balandžio 1 d. iki vasaros pradžios, kažin ko, pasak jų, nebus galima lauke sukūrenti.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.