„Kaimo laikraštis“ Nr. 17, 2015 m. balandžio 25 – gegužės 1 d.

0,50 € 0,25 €

Elektroninis leidinys

Įveikiantys nesibaigiančius iššūkius

Ūkininkas Bronius Pratašius skaičiuoja, kad galutinio produkto gamyba – nelengvas, bet pelningas verslas.

Rasa Prascevičienė

Šiandien žvalgydamasis po Tauragės r. ūkininkų Stanislavos ir Broniaus Pratašių valdas galėtum drąsiai teigti, jog šiai šeimai pavyko sukurti modelį tokio ūkio, kokį išties norėtųsi matyti viso Lietuvos kaimo perspektyvoje: 100 ha nuosavos žemės, 80-ies galvų mėsinių aubrakų banda, namai jaukiame Skaudvilės miestelyje, nuo kurių vos už kelių šimtų metrų – šeimos nariams darbo vietas sukūrusi nuosava ekologinės gamybos skerdykla (tokios aukštos „prabos“ skerdyklų šalyje vos vienetai), sėkmingai nusitiestas kelias nuo ūkio iki galutinio vartotojo ir… senelių džiaugsmui augantis bei jų darbštumo pavyzdį nuolat matantis vaikaitis. Tad tikėtina, jog šis ūkis turės ir tęstinumą.
Tačiau patys beveik vienmečio su šiemet veiklos 20-metį mininčios Lietuvos mėsinių galvijų augintojų ir gerintojų asociacija (LMGAGA) ūkio šeimininkai teigia, jog tai, kas sukurta, visada reikalavo ir tebereikalauja ne tik daug sunkaus darbo, bet ir drąsos netylėti regint, kad valstybės lozungai ima skirtis nuo jos veiksmų.

Kas ta diabetinė pėda?

Violeta Gustaitytė

Cukrinis diabetas – lėtinė, visą gyvenimą trunkanti liga. Jos tinkamai nekontroliuojant vystosi įvairios komplikacijos. Viena skaudžiausių, dažnai pasitaikančių ir sukeliančių didžiausią invalidumą – diabetinė pėda. Cukrinis diabetas pasaulyje jau pasiekė pandemijos lygį. Prognozuojama, kad po dešimties metų šia liga sirgs apie 380 mln. žmonių.

Paštininko augintiniai laiškų nenešioja

Jurga Sajenkienė

Šatėse Skuodo rajone gyvenantis laiškininkas Algirdas Dargužis kiek kitoks nei jo profesijos broliai ir seserys. Po darbo, o kartais ir per pietų pertrauką jis skuba į balandinę, kurioje burkuoja septynios dešimtys pašto balandžių. Nors sparnuočiai kasdienybės nepalengvina, be jų Algirdas savo gyvenimo neįsivaizduoja.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.