„Kaimo laikraštis“ Nr. 18, 2015 m. gegužės 2-8 d.

0,50 € 0,25 €

Elektroninis leidinys

Grąžinamos nurėžtos pensijos į pajamas nebus įskaičiuojamos

Komentarą parengė
Rasa PRASCEVIČIENĖ

Pernai, priėmus Valstybinių socialinio draudimo senatvės ir netekto darbingumo (invalidumo) pensijų kompensavimo įstatymą, senatvės pensininkams ir neįgaliesiems buvo pradėtos kompensuoti per krizę sumažintos pensijos. Tačiau susidarė paradoksali situacija, nes valstybės grąžinama skola „išaugino“ nepasiturinčių žmonių pajamas ir šie prarado teisę į piniginę socialinę paramą ar kompensaciją už būsto šildymą bei vandenį.
Šiuo metu Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) rengia naujas socialinę paramą reglamentuojančio Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo pataisas. SADM Piniginės paramos skyriaus vedėją Svetlaną KULPINĄ paprašėme pakomentuoti naująjį teisės akto projektą bei atsakyti, kam ir kuo bus naudingos planuojamos naujovės.

Pušų ligos paprastos – problemos didelės

Arvydas RUTKAUSKAS, dendrologas, Rokų medelyno „Želdynėlis“ vadovas

Pušys, be abejonės, vienos gražiausių ir mėgstamiausių aplinkos puošmenų. O kad jos būtų gražios, visiems šeimininkams aktualu rūpintis savo augintinių sveikata. Šiame straipsnyje apžvelgsime dažniausias ir pavojingiausias pušų antžeminės dalies ligas, nes jos – pagrindinė problema auginant šiuos spygliuočius.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.