„Kaimo laikraštis“ Nr. 19, 2016 m. gegužės 14-20 d.

0,63 € 0,30 €

Elektroninis leidinys

Žydi alyvos? Sėkite šparagines pupeles

Dr. Danguolė JUŠKEVIČIENĖ
LAMMC SDI Daržo augalų selekcijos sektoriaus jaunesnioji mokslo darbuotoja

Pupelės sėjamos pradėjus žydėti alyvoms, taigi apie gegužės pirmąjį dešimtadienį. Pupelės mėgsta šilumą, dygsta esant 10–12 OC. Pasėjus anksčiau, šaltu oru sėklos gali net supūti. Kad būtų galima derlių imti ilgiau, sėjama kelis kartus, kas 10–15 dienų, iki birželio vidurio.
Veislės. ‘Tara‘ – labai derlinga, viena populiariausių, lenkų selekcijos šparaginių pupelių veislė. Derėti pradeda po 76 dienų. Augalai vidutinio aukščio. Ankštys be plaušelių, ryškiai geltonos spalvos, apie 14 cm ilgio. Tinka marinuoti, šaldyti ir vartoti šviežias.
‘Brittle Wax‘ – vėlyvoji veislė. Augalai 30–45 cm aukščio. Ankštys geltonos, iki 15 cm ilgio, apvalaus skerspjūvio, mėsingos, be plaušelių. Tinka šaldyti ir marinuoti.
‘Blondor‘ – ankstyvoji šparaginių pupelių veislė iš Prancūzijos. Augalai 40–45 cm aukščio. Ankštys tiesios, lygios, 12–13 cm ilgio, aukso geltonumo, apvalaus skerspjūvio, labai skanios. Sėklos baltos, pailgos, smulkios. Visos išvardytos veislės yra minkštomis ankštimis, tik svarbu laiku nuskinti, neleisti peraugti.

Priminimas žvejams mėgėjams

Aplinkos ministerijos informacija

Šiemet kiršlius ir salačius jau galima gaudyti nuo gegužės 15-osios, o nuo gegužės 16 d. draudžiama žvejoti žiobrius. Šįsyk Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių nustatytas terminas viena diena „pasislinko“, nes paskutinė kiršlių ir salačių žvejybos draudimo ir pirma žiobrių žvejybos draudimo dienos sutampa su savaitgaliu. Taisyklės numato, kad draudimas negalioja paskutiniąją jo dieną, jeigu ši sutampa su savaitgaliu ar valstybine švente. Jeigu pirmoji draudimo diena yra savaitgalis ar valstybinė šventė, draudimas įsigalioja kitą dieną po jos.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.