„Kaimo laikraštis“ Nr. 20, 2015 m. gegužės 16-22 d.

0,50 € 0,25 €

Elektroninis leidinys

Braškių piramidė

Rūta ANTANAITIENĖ

Parodoje „Ką pasėsi… 2015“ stebino braškių prisodintos piramidės. Mūsų skaitytojai teiravosi, ar tikrai jose užaugs braškės. Skubame atsakyti.
Indai. Piramidę sudaro ant žemės stovintis „padas“, ant kurio į viršų sustatyti 1–5 indai, statmenai sujungti tuščiaviduriais laikikliais. Indai lengvi, plastikiniai, su šonuose įrengtomis „kišenėmis“ – specialiomis angomis daigeliams įsodinti. Braškių daigų kiekis priklauso nuo atskiro indo dydžio ir „kišenių“ skaičiaus. Taip pat braškes galima auginti kabančiuose vazonuose su kokosų pluošto įdėklu, specialiuose moliniuose vazonuose su daug angų, loveliuose ant palangių, pribertuose durpių substrato ar komposto.
Induose pasodintos braškės leidžia daug lanksčių ūglių, kurie, neturėdami kur įleisti šaknų, svyra per vazono kraštus, išaugindami vis naujus ūglius. Netrukus jie pradeda žydėti ir derėti, suformuodami svyrančių braškių kaskadas. Tiesa, pirkdami sodinukus neapsigaukime išvydę „vijoklines“ braškes, nes kol kas tokia braškių veislė, kurios ūgliai liptų aukštyn, dar nėra išvesta.

Graikiniai riešutai ir protas

Daiva VALEVIČIENĖ

Smegenys – vienas svarbiausių ir paslaptingiausių žmogaus organų. Nuo jų priklauso viso organizmo veikla ir žmogaus intelektas, o struktūra tokia sudėtinga, kad mokslininkai ją tyrinėja ne vieną dešimtmetį. Smegenyse kraujagyslių ilgis yra neįtikėtinas – net 161 tūkst. kilometrų. Manoma, kad žmogaus smegenys apdoroja informaciją kelis kartus greičiau nei šiuolaikiniai kompiuteriai. O trejų metų vaiko smegenyse nervinių ląstelių yra tris kartus daugiau nei suaugusiojo, mat kitos, nepanaudotos, tiesiog sunyksta. Smegenys labai panašios į graikinį riešutą, tik gerokai didesnės.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.