„Kaimo laikraštis“ Nr. 21, 2015 m. gegužės 23-29 d.

0,50 € 0,25 €

Elektroninis leidinys

Ūkininkai Dalius ir Maja Barzdos daržoves ir gėles augina jau apie 17 metų.

Pavasariui ruošiasi nuo rudens

Daiva Skirkevičienė

Dar tik prasideda laikas, kurio laukia ir kuriam iš anksto ruošiasi daugelis moterų – žydinčiomis vienmetėmis lauko gėlėmis apsodinti kiemų darželius, išpuošti namų palanges ir balkonus, į šiltnamių žemę susodinti pomidorų, agurkų, paprikų, baklažanų ir kitų daržovių daigus. Kad mes galėtume tuo mėgautis, gėlių ir daržovių daigus auginantieji ruošiasi jau nuo rudens, o sėją pradeda sausio-vasario mėnesiais. Vieni tokių ūkininkų – prie Dusetų, Zarasų rajone, gyvenantis Dalius Barzda ir jo žmona Maja.

Gydytoja reumatologė Dalia Unikienė

Vien vaistai ligos neįveiks

Violeta Gustaitytė

Dėl sąnarių ligų kilusius skausmus jaučia trečdalis darbingo amžiaus žmonių, o artėjant senatvei sąnarių negalavimais skundžiasi mažiausiai du trečdaliai. Prasidėjusios nepastebimai ilgainiui jos sutrikdo normalų gyvenimo ritmą, neretai sukelia neįgalumą. Apie sąnarių ligų priežastis, gydymo galimybes, pacientų atsakomybę kalbamės su Kauno centro poliklinikos gydytoja reumatologe Dalia Unikiene.

Rašyti sau taip, kad įvertintų kiti

2015 metų poezijos konkurso „Žydinčios vyšnios šakelė“ pagerbtieji dalyviai: Julijonas Petronis, pelnęs „Naujosios Romuvos“ padėką, diplomantai Viktoras Jakimavičius ir Juozas Šalčiūnas, 2013-ųjų konkurso diplomantė Danutė Batisienė, šįkart pelniusi padėką už labiausiai Vaižganto dvasią atspindintį eilėraštį, diplomantė Jolanta Šilenskienė, specialiu Žemės ūkio rūmų prizu apdovanota Milda Ona Stulpinienė ir 2013 metų diplomantas, šiųmetis laureatas Albinas Pavasaris.

Angelė  Pilvelienė

Ankstyva praėjusio šeštadienio popietė į svetingą Aukštaitijos kampelį – Sližius (Ukmergės r.), vėl sukvietė ir rašančius, ir klausančius poezijos mylėtojus. Poetinio žodžio apie žemę, žemdirbį, jo triūsą varžytuvėse vėl finišas – paskelbti 2015 metų poezijos konkurso „Žydinčios vyšnios šakelė“ laureatas, diplomantai, specialiais prizais pagerbti dar keli poetai.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.