„Kaimo laikraštis“ Nr. 22, 2015 m. gegužės 30 – birželio 5 d.

0,50 € 0,25 €

Elektroninis leidinys

Lietuvoje vykdomos prevencinės programos

Esant blogai savijautai, kam gi malonu iš gydytojų sužinoti beviltišką diagnozę ir išgirsti klausimą: „Kur buvote anksčiau?“
Kiekvienas turime žinoti, kad Lietuvoje vykdomos įvairios prevencinės programos ir žmonės turėtų vis aktyviau dalyvauti, juk joms įgyvendinti Valstybinė ligonių kasa (VLK) skiria vis daugiau lėšų. Tačiau žmonės kažkodėl vengia prevenciškai ir nemokamai išsitirti. To daryti neskubantieji teigia, kad jiems tai neįdomu, bijo sužinoti blogą diagnozę, neturi laiko arba nenori laukti eilėse.

Ūkininkė Vaidutė Stankevičienė, be darbų fermoje, atranda laiko pomėgiui siuvinėti paveikslus.

Pieno ūkyje ekonomika derinama su kūryba

Justinas ADOMAITIS

– Pieno ūkis – kaimo socialinis modelis, valstybės grindinio akmuo, žmogaus pradžios ir išlikimo metafora, – kalba žinomi Biržų krašto ūkininkai Vaidutė ir Vytautas Stankevičiai. Atokiame Lietuvos paribio su Latvija kaime jiedu sukūrė modernų pieno ūkį, kuriame telpa verslas, mokslas, edukacija, turizmas, poezija. Nuolat banguojančioje ir sunkiai prognozuojamoje rinkoje ūkininkai kupini ryžto puoselėti pienininkystę, suteikti darbo ir pajamų kaimo žmonėms, ekonomiką derinti su kūryba. Už savo iniciatyvas Stankevičiai per pastarąjį dešimtmetį daugelį kartų apdovanoti valdžios padėkomis, šalies ir užsienio kolegų nuolat lankomi, jų patirtis sudėta į lyrinį dokumentinį filmą „Pieno kelias – Paukščių takas“.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.