„Kaimo laikraštis“ Nr. 25, 2015 m. birželio 20-26 d.

0,50 € 0,25 €

Elektroninis leidinys

DSCF4859Pirmuosius kopūstus renka it grybus

Dainius ŠEPETYS

Kėdainių r. Lančiūnavos ūkininko Vidmanto Girdzijausko laukuose pradėtas imti ankstyvųjų veislių kopūstų derlius. Sezonas prasidėjo nei per vėlai, nei per anksti, panašiai kaip ir praėjusiais metais, ir nebūtų niekuo išskirtinis, jei ne viena įdomi detalė.

Drįskime klausti

Daiva SKIRKEVIČIENĖ

Kai sveikatos priežiūros įstaigoje gydytojas, pas kurį esate siųstas šeimos gydytojo ar kito specialisto, tiesiai šviesiai pasako, jog turite už ką nors susimokėti, pirmiausia turite jo paklausti: „Kodėl?“
Kodėl turiu mokėti už akies lęšiuką? Už operacijai reikalingus vaistus? Už dūrį adata, imant kraują? Už švirkštą ar mediko pirštines? To klausti turime todėl, kad už nieką mokėti nereikia, jeigu esame apsidraudę ar apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu. Mokėti neprivalome, nors medikai iš mūsų kiekviename žingsnyje reikalauja pinigų už paslaugas, apmokamas ligonių kasų.
Susidūrimų su įžūliu medikų reketu visoje Lietuvoje nemažėja. Pacientų skundų, ypač dėl akies lęšiukų sergantiesiems katarakta, užverstos ligonių kasos pastaruoju metu platina spaudos pranešimus, pacientus ragindamos neskubėti mokėti ligoninėse, klinikose.

„Žvejybos rojuje“ jau apstu meškeriotojų

Polikarpas RAGOŽIS

Buvusio aplinkos ministro Valentino Mazuronio idėja įkurti „Žvejybos rojų“ jau diegiama. Vasario 21 d. Mindūnų kaime (Molėtų r.) tradicinės žūklės šventės metu aplinkos viceministras Linas Jonauskas, Molėtų r. meras Stasys Žvinys ir tuometis Zarasų r. meras Arvydas Steponavičius pasirašė „Žvejybos rojaus“ sutartį. Tai ir buvo savotiškas „Žvejybos rojaus“ atidarymas. Į tokių privilegijuotų vandens telkinių sąrašą įrašyti tik kai kurie Molėtų ir Zarasų rajonų ežerai. Aplinkos ministerija rūpinsis rojaus ežeruose žuvivaisa, o minėtų rajonų savivaldybės – infrastruktūra žvejams. Pasidomėjome,
kas iki šiol padaryta „Žvejybos rojuje“?

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.