„Kaimo laikraštis“ Nr. 3, 2015 m. sausio 17-23 d.

0,50 € 0,25 €

Elektroninis leidinys

Povandeninis pasaulis namuose

Rita Šemelytė

Dauguma žavisi dekoratyvinėmis žuvelėmis ir svajoja įsigyti akvariumą. Ką reikėtų žinoti pradedantiesiems žuvelių augintojams, pasakoja Šarūnė Proškevičienė, uždarosios akcinės bendrovės „Akvariumų sodai“ vadovė.

Klausiate – atsakome. Mėsos gamybos sektorius paramos sulauks

Rasa PRASCEVIČIENĖ

„Norėčiau sužinoti, kokia parama naujuoju ES finansiniu periodu bus teikiama  mėsinių galvijų augintojams? Taip pat domina klausimas, ar nuo šių metų bus mokamos tiesioginės išmokos ir už  pieninių veislių bulius?“ – klausia V. B.

Naujuoju ES finansiniu periodu parama mėsinės galvijininkystės sektoriui bus dviejų dalių – tiesioginė ir investicinė.

Tiesioginė parama – tai lėšos, kurias augintojai gaus už kiekvieną 12 mėn. amžiaus galviją, ūkyje išlaikytą ne trumpiau nei 2 mėn.  Šiais metais nauja bus tai, kad tiesioginės išmokos bus mokamos ne tik už 12 mėn. amžiaus mėsinius  veislinius galvijus ir mišrūnus, bet ir už pieninių veislių bulius.  Numatoma, kad šiais metais už mėsinį galviją augintojas turėtų gauti 178,48 Eur tiesioginę išmoką, už pieninį bulių – 133,91 Eur tiesioginę išmoką. Tačiau paramos suma dar gali mažėti ar didėti suskaičiavus, koks tikslus skaičius galvijų šalyje laikomas. Išsamiau  apie šios paramos mokėjimo tvarką galima sužinoti Žemės ūkio ministerijos interneto tinklalapyje, kuriame pateiktos 2014 m. gruodžio 29 d. patvirtintos Susietosios paramos už mėsinius galvijus, mėsines avis, pieninių veislių bulius ir pienines ožkas administravimo, kontrolės bei mokėjimo 2015-2020 metais taisyklės (žemės ūkio ministro įsakymas Nr. 3D-1009).
Investicinė parama bus teikiama pagal kelias Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos priemones. Tačiau šiuo metu galima kalbėti tik apie projektinį variantą, nes Europos Komisija Lietuvos programą turėtų galutinai patvirtinti maždaug po trijų mėnesių.

Tikimasi, kad ūkininkams, perkantiems veislinius mėsinius galvijus,  valstybė galės kompensuoti 30 proc. jų įsigijimo sumos.

Investicinė parama mėsinės galvijininkystės plėtrai bus teikiama pagal priemonės „Ūkio ir verslo plėtra“ veiklos sritį „Parama jaunųjų ūkininkų įsikūrimui“. Pareiškėju pagal šią veiklos sritį gali būti ne jaunesnis kaip 18 m. ir ne vyresnis kaip 40 m. ūkininkas, turintis reikiamą kompetenciją ar išsilavinimą (neturintis reikiamo išsilavinimo asmuo privalo baigti pasirengimo ūkininkauti kursus), pirmą kartą įsikuriantis žemės ūkio valdoje kaip ūkio valdytojas.

„Vėžinių ląstelių turi kiekvienas žmogus. Stipri imuninė sistema „sugaudo“ pakitusias vėžines ląsteles. Ši nuolatinė kontrolė yra budri tol, kol nusilpus imunitetui tam tikro audinio pakitusi ląstelė tampa piktybi- nė,“ – teigia fitoterapeutas Juozas Ruolia.

„Vėžinių ląstelių turi kiekvienas žmogus. Stipri imuninė sistema „sugaudo“ pakitusias vėžines ląsteles. Ši nuolatinė kontrolė yra budri tol, kol nusilpus imunitetui tam tikro audinio pakitusi ląstelė tampa piktybi-
nė,“ – teigia fitoterapeutas Juozas Ruolia.

Gyvenimas įveikus vėžį 

Violeta Gustaitytė

Nustatant ir gydant onkologines ligas pastaraisiais dešimtmečiais pasiekta didžiulė pažanga. Anksčiau diagnozė „vėžys“ daugeliui skambėjo lyg mirties nuosprendis, o dabar vis daugiau ligonių išgydomi. Įveikusiesiems ligą kyla klausimų, kaip gyventi toliau, kad vėžys neatsinaujintų.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.