„Kaimo laikraštis“ Nr. 3, 2016 m. sausio 23-29 d.

0,63 € 0,30 €

Elektroninis leidinys

Gyvūnų ženklinimo ir registravimo tvarka

ŽŪM informacija

Nuo 2016 m. sausio 1 d. įsigaliojo tvarka, kad visi šunys, katės ir šeškai (toliau – gyvūnai augintiniai) privalo būti ženklinami mikroschemomis ir registruojami Gyvūnų augintinių registre. Pirmieji augintiniai jau užregistruoti, sistema veikia gerai. Privalomas gyvūnų augintinių ženklinimas ir registravimas užtikrins laikomų gyvūnų augintinių atsekamumą. Ženklinimas ir registravimas reikalingas siekiant nustatyti rasto, nuskriausto ar agresyvaus gyvūno savininką. Gyvūnų augintinių registre bus nurodyti gyvūnų augintinių vakcinavimo nuo pasiutligės duomenys ir savininkas turės visą reikalingą informaciją dėl skiepijimo pabaigos termino.
Visi iki 2015 m. gruodžio 31 d. atvesti gyvūnai augintiniai turi būti paženklinti ir įregistruoti iki 2017 m. balandžio 1 d., bet ne vėliau kaip iki perdavimo kitam savininkui.
Gyvūnai augintiniai, atvesti 2016 m., turi būti paženklinti ir įregistruoti per 4 mėn. nuo atvedimo, bet ne vėliau kaip prieš perduodant kitam savininkui.
Perduodant gyvūną kitam savininkui jo perregistruoti nereikės. Vadovaujantis Gyvūnų augintinių ženklinimo ir registravimo taisyklių nuostatomis, perduodant kitam savininkui Gyvūnų augintinių registre įregistruotą gyvūną augintinį, jo naujasis savininkas užpildo prašymą dėl gyvūno augintinio savininko pakeitimo dviem egzemplioriais, po vieną perduodančiam ir jį perimančiam gyvūno augintinio savininkui, kuriame turi pasirašyti šie abu asmenys. Duomenys Gyvūnų augintinių registrui pateikiami ne vėliau kaip per 7 kalendorines dienas nuo gyvūno augintinio perdavimo.

Kazimieras Jucevičius Amerikos ūkyje, kur auginami Beefmaster veislės mėsiniai galvijai.

Kaip vysimės Ameriką?

Juozas SKRIPKAUSKAS

Jei ūkininkai sako, kad blogai gyvena – suabejokite. Daliai ūkininkų nieko nereiškia organizuoti sau kelionę kad ir į Ameriką. Gidu, vairuotoju ir vertėju tokiose kelionėse ūkininkams talkinantis skuodiškis Kazimieras Jucevičius rodo įvairių JAV vietovių nuotraukas, kuriose užfiksuoti puikiai pažįstami Žemaitijos ūkininkai. Mums nebūtina minėti jų pavardes, bet pasidomėkime, ką apie atsidariusią JAV rinką gyvulininkystės produktams iš Lietuvos mano ne vienus metus Jungtinėse Amerikos Valstijose gyvenęs ir dabar dažnai ten apsilankantis Skuodo r. ūkininkų sąjungos pirmininkas K. Jucevičius.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.