„Kaimo laikraštis“ Nr. 30, 2015 m. liepos 25-31 d.

0,50 € 0,25 €

Elektroninis leidinys

Pirmus metus… … prižiūrint veją … auginant japoniškus karpius KOI

„KL“ informacija,
Ichtiologas
Rolandas MORKŪNAS 

Gražią veją būtina nuolat papildomai tręšti. Įvairių trąšų derinių pasirinkimas dabar tikrai didelis, tad rinktis reikėtų atidžiai ir pagal pievelės tipą. Po kiekvieno pjovimo, ypač jei dirva sausa, itin tinka mineralinės trąšos, nes kaskart pjaunant žolę prarandamos reikalingos medžiagos, dirva skursta. Tręšti užtektų ir tris kartus per sezoną, tai priklauso nuo trąšų, tačiau idealus variantas – po kiekvieno pjovimo, atsižvelgiant į vejos tipą. Norėdami angliškąją veją išlaikyti gražią, žmonės paprastai ją tręšia kas 2–3 savaites. Svarbiausia to nedaryti sausros metu, mat žolė gali nudegti. O pirmaisiais metais vertėtų kuo mažiau mindyti pievelę, geriau palaukti, kol sutvirtės.

Amerikietiški vėžiai šturmuoja lietuviškų buveines

Parengė Polikarpas RAGOŽIS

Lietuvoje anksčiau gyveno dvi vėžių rūšys: plačiažnyplis, kartais vadinamas tauriuoju, ir siauražnyplis, pramintas sausakoju, arba pelkių vėžiu. Tačiau abi šios rūšys labai jautrios vandens taršai, staigiai vandens režimo kaitai, neatsparūs ligoms. Dėl beatodairiško chemijos naudojimo žemės ūkyje ir vandens telkinių taršos vėžiai pradėjo sparčiai nykti upėse ir ežeruose. Todėl 1972 m. į Lietuvos vidaus vandenis iš Amerikos buvo atvežti ir aklimatizuoti labai atsparūs minėtiems veiksniams žymėtieji vėžiai. O 1990 m. Lietuvos vidaus vandenyse pastebėta ir kitos amerikietiškos rūšies – rainuotųjų vėžių. Pastarieji labai vislūs, ne tokie reiklūs aplinkai, išgyvena net jūrų vandenyse.
Žymėtieji ir rainuotieji vėžiai neserga maru, tačiau yra šios ligos užkrato nešiotojai. Svetimšaliai labai karingi, užima mūsų vėžių slėptuves, naikina visų žuvų ikrus ir mailių, puola viską, ką tik gali įveikti, net ir augalus. Daugiausia jų susispietė pietrytinės Lietuvos vidaus vandenyse, bet jie sparčiai plinta į visas puses. Tad lietuviškiems vėžiams gresia išnykimas.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.