„Kaimo laikraštis“ Nr. 34, 2016 m. rugpjūčio 27 – rugsėjo 2 d.

0,63 € 0,30 €

Elektroninis leidinys

Liftininkų kaimui nereikia

Arnoldas ALEKSANDRAVIČIUS

Darbo pagal specialybę taip ir nesusiradę universitetų absolventai, turintys teisininkų, politologų, net žurnalistų diplomus, dažnai nusprendžia mokytis praktiškų profesijų – siuvėjo, kirpėjo, konditerio, restorano padavėjo. Tačiau žemės ūkio darbininkų profesijos jaunimui vis dar nelabai patrauklios: ūkininkai užsimušdami ieško traktorininkų ir melžėjų, bet neprisivilioja ūkio pagalbininkų net ir gerais (didesniais už vidutinius) atlyginimais. O sociologiniai tyrimai rodo, kad 2017 m. žemės ūkio darbininkų poreikis bus du kartus didesnis nei diplomuotų agronomų.
Šiemet žemdirbiškas darbininkiškas profesijas įgijo apie tūkstantis asmenų. Daug tai ar mažai? Pasiteiravome žemės ūkio viduriniosios grandies specialistus ugdančių mokyklų vadovų, ar pagal tai, kiek jaunimo šiemet stoja į žemės ūkio mokyklas (bus priimama iki rugsėjo 1-osios), galima spėti, kad stip­rėja darbininko agrarininko specialybės prestižas?

Nemokamas skiepas saugos nuo gimdos kaklelio vėžio

Giedrė Budvytienė

Nuo rugsėjo ir Lietuvoje mergaitės pagaliau bus pradėtos nemokamai skiepyti nuo gimdos kak­lelio vėžį sukeliančio žmogaus papilomos viruso (ŽPV). Vakcina – efektyviausia profilaktinė priemonė, galinti apsaugoti nuo šios sunkios ligos. Pagal sergamumą ir mirtingumą nuo gimdos kaklelio vėžio pirmaujame Europoje, tad kuo daugiau mergaičių ir moterų bus paskiepyta, tuo daugiau gyvybių išgelbėsime.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.