„Kaimo laikraštis“ Nr. 35, 2015 m. rugpjūčio 29 – rugsėjo 4 d.

0,50 € 0,25 €

Elektroninis leidinys

Balsuosime klavišais ir mygtukais?

Stasys JOKŪBAITIS
„ŪP“ korespondentas

Jei artėjančioje rudens sesijoje Seimas pritartų Teisingumo ministerijos parengtam ir Vyriausybės aprobuotam projektui, jau kitų metų rudenį vyksiančiuose Seimo rinkimuose išankstinio balsavimo metu būtų galima balsuoti miestų ir rajonų savivaldybėse įrengtuose elektroniniuose balsavimo terminaluose. Tai būtų pirmasis žingsnis įteisinant nevienareikšmiai politikų ir informacinių technologijų specialistų vertinamą balsavimą internetu visoje Lietuvos rinkimų sistemoje. Tačiau informacinių technologijų specialistai į tai žiūri skeptiškai ir įspėja apie gresiančius pavojus.

Copy-paste – elektroninė pagunda vogti svetimas mintis?

Arnoldas ALEKSANDRAVIČIUS
„ŪP“ korespondentas

Norėdami gauti naudingos informacijos anksčiau tinginiai ir piktavaliai įsikišdavo į užantį dideles žirkles, eidavo į viešąsias bibliotekas ir, nutaikę akimirką, kai niekas nemato, slapta išsikirpdavo iš retesnių žurnalų ar enciklopedijų straipsnius, diagramas, grafikus.
Dabar internetas suteikia puikiausias galimybes legaliai gauti kuo išsamiausių duomenų apie viską ir parašyti savą, originalų mokslinį darbą, straipsnį. Tačiau neretai girdime skandalingas istorijas, kad studentai įlindo į aukštųjų mokyklų skaitmeninius archyvus ir pažodžiui nusirašė kitiems priklausančius bakalaurų, magistrų diplominius darbus. Net akademinis personalas, siekdamas gauti aukštesnius mokslinius laipsnius, neatsispiria pagundoms pažeisti autorių teises, plagijuoja svetimas daktarines disertacijas ir tikisi, kad niekas nepastebės apgaulės.
„Ūkininko patarėjas“ pasiteiravo specialistų, Gal dabar, kai daugelio žmonių protus, jausmus valdo jokių ribų ir suvaržymų nepripažįstantys socialiniai tinklai, o tradicinę tiriamąją žurnalistiką keičia visažinių, svetimomis mintimis kaip povo plunksnomis besikaišančių tinklaraštininkų kūryba, plagiatas jau neteko ankstesnės smerktinos reikšmės?

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.