„Kaimo laikraštis“ Nr. 38, 2016 m. rugsėjo 24-30 d.

0,63 € 0,30 €

Elektroninis leidinys

Dovanos iš avilio

Giedrė Budvytienė

Gydomoji bičių produktų galia žinoma nuo seniausių laikų. Daugelyje šalių šie preparatai taikomi įvairių ligų profilaktikai ir gydymui, Lietuvoje jie naudojami dar per retai. Apie tai, kokius sveikatos sutrikimus gali padėti įveikti apiterapija, kalbamės su gydytoju doc. dr. Algirdu Baltuškevičiumi.

Užvilks tramdomuosius marškinius tėvams?

Monika Kazlauskaitė

Vasarą įsigaliojo nauja sveikatos apsaugos ministro įsakymu nustatyta tvarka, nurodanti, kokiais atvejais medikai įpareigojami Vaikų teisių apsaugos tarnybai pranešti apie galimus vaikų teisių pažeidimus.
Pasirodo, tokių įtarimą keliančių atvejų medikų praktikoje pasitaiko ne taip jau retai. Traumatologams gana dažnai tenka susidurti su sukrėsto kūdikio sindromu, gydyti daugybinius kaulų lūžius, toksikologai intensyvios terapijos skyriuose gelbsti buitine chemija, vaistiniais preparatais apsinuodijusius vaikus, o pediatrams tenka reabilituoti nuo tėvų praktikuojamos žaliavalgystės nusilpusius mažamečius. O ką kalbėti apie būtino vaikų gydymo atsisakymą ar sveiku protu nesuvokiamą tėvų norą nustatyti vaiko neįgalumą netgi jį sužalojant?
Tokie faktai gydytojams dažnai būdavo žinomi, vis dėlto atsakingoms institucijoms apie tai jie ne visada pranešdavo. Minėtas įsakymo pakeitimas turėtų „užkamšyti“ šias įstatymo spragas.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.