„Kaimo laikraštis“ Nr. 39, 2015 m. rugsėjo 26 – spalio 2 d.

0,50 € 0,25 €

Elektroninis leidinys

78-erių agronomo pensininko statusas netenkina

Rasa PRASCEVIČIENĖ

Pagal Asbestinių stogų dangos keitimo programą perdengtas naujutėle „kepure“, iš tolo šviečiantis erdvus namas Kaišiadorių r. Žiežmarių gyvenvietės centre, nepriekaištingai sutvarkyta aplinka, bitynas… Sakytum, ko daugiau bereikia garbaus amžiaus žmogui, juolab teigiančiam, kad jo senatvės pensija nėra tokia menka, kad neleistų mėgautis ramybe ir oriai pragyventi. Tačiau Žiežmariuose kitaip nei agronomu iki šiol aplinkinių nevadinamas 78-erių Antanas Kuprys teigia, kad pensininko statusas jo iš idėjos netenkina, nes žemdirbys gyvas tol, kol juda.
Tad ir šį rudenį buvęs ilgametis visuomeninio klubo „Agronomų seklyčia“ narys savo ūkyje ėmė grūdinių derlių ir skynė sodo vaisius. Skųstis rezultatais, tikina jis, šiandien gali tas, kuris nenori arba nemoka dirbti.

Alergenų atakos

Parengė  Violeta GUSTAITYTĖ

Ši liga dažnai vadinama XXI amžiaus rykšte. Dėl alergenų gausos, aplinkos taršos kasmet daugėja alergija sergančių žmonių. Nuo jos kenčia ir suaugusieji, ir vaikai. Alergiją gali sukelti namų dulkių erkių, žiedadulkių, vabzdžių ar kiti alergenai. Bitės ar širšės įkandimas alergišką žmogų gali ir numarinti.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.