„Kaimo laikraštis“ Nr. 4, 2015 m. sausio 24-30 d.

0,50 € 0,25 €

Elektroninis leidinys

Išankstinės pensijos dydis lieka visam gyvenimui

Parengė Vanda BARONYTĖ

Virginija Valočkienė iš Kupiškio r. teigia, kad atsiradus galimybei pasinaudoti išankstine senatvės pensija daugelis jos pažįstamų, taip pat ir ji pati tą padarė. Dabar, sulaukus senatvės pensijos amžiaus, norėtų žinoti, ar gaunama sumažinta išankstinė pensija bus perskaičiuojama ir bus mokama apskaičiuota senatvės pensijos suma?

Pavasario belaukiant

Dr. Julė JANKAUSKIENĖ

Pats laikas ne tik galvoti apie daržovių sėją, bet ir pradėti jai ruoštis. Nuo ko gi pradėti? Reikėtų apskaičiuoti daigų poreikį, pasirinkti tinkamą substratą, nusipirkti dėžučių, puodelių, daigyklų ar tablečių daigams auginti, taip pat – trąšų. Bet visų svarbiausia įsigyti kokybiškų sėklų.

Energiniai gėrimai ir vaikai

Dalia URBONIENĖ

Lietuva yra pirmoji valstybė Europoje, uždraudusi energinių gėrimų pardavimą nepilnamečiams. Jau pora mėnesių galioja įstatymas, draudžiantis parduoti, nupirkti ar kitaip perduoti energinius gėrimus jaunesniems kaip 18 metų asmenims ir numatantis už tai atsakomybę. Už energinių gėrimų pardavimą nepilnamečiams gresia 57,94-115,85 eurų (200-400 Lt) bauda, o jiems nupirkę šių gėrimų suaugusieji baudžiami 14,48-57,94 eurų (50-200 Lt) bauda. Kitose Europos Sąjungos šalyse kol kas taikomi tik rekomendaciniai ribojimai. Nuostatos nepardavinėti šių gėrimų nepilnamečiams taip pat laikosi Jungtinės Amerikos Valstijos, o Norvegijoje, Belgijoje, Danijoje ir Prancūzijoje energiniais gėrimais prekiaujama tik vaistinėse. Pas mus iki įstatymo įsigaliojimo energiniai gėrimai parduotuvėse paprastai būdavo išdėstyti prie gaiviųjų gėrimų.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.