Internetas iškenčia ir melą, ir propagandą
Arnoldas ALEKSANDRAVIČIUS
Algimanto SNARSKIO piešinys
„Popierius nerausta (viską iškenčia)“ („Epistula non erubescit“ – lot. )“ – savo draugams kadaise rašė garsus romėnų mąstytojas Markas Tulijus Ciceronas. Tą patį šiandien galima pasakyti apie pasaulinį informacijos tinklą internetą. Jis vienodai abejingai rodo ir skaistų rusų pasaulį nuo supuvusių, nuodėmingų Vakarų bei Ukrainos parsidavėlių ginančio Rusijos prezidento Vladimiro Putino fotosesijas su tigrais, liūtais, ir ukrainiečių pabėgėlių, kurių namus sugriovė rusų samdiniai, ašaras, ir prorusiško Sirijos režimo subombarduotas ligonines sukilėlių kontroliuojamose teritorijose.
Kiekvieną žmogų, internete ieškantį reikalingos informacijos, nenorintį atsilikti nuo pasaulio įvykių, kasdien tiesiog užgriūna didžiausi srautai įvairiausių vaizdinių ir rašinių, kurių operatoriai, autoriai, redaktoriai, leidėjai tikina, kad jų informacija patikima.
Baltiškosios savimonės puoselėtojų, informacinio karo specialistų pasiteiravome, kaip propagandą atskirti nuo objektyvios informacijos, kai Nyderlandų pareigūnai paskelbia, kad Malaizijos keleivinį lėktuvą numušė rusiška raketa, paleista iš Rusijos samdinių užgrobtos Rytų Ukrainos, o po kelių valandų Rusijos mokslų daktarai, diplomuoti aviacijos inžinieriai ne mažiau autoritetingai pareiškia, esą Rusija tokių raketų neturi, seniai jas pardavė Ukrainai, kuriai dabar vadovauja provakarietiška vyriausybė.
Šaltojo sezono iššūkiai
Giedrė BUDVYTIENĖ
Nemaža dalis žmonių šiuo metų laiku įsisuka į sveikatos sutrikimų karuselę, kurios niekaip nepavyksta sustabdyti. Peršalimas, infekcinės ir virusinės ligos – neišvengiamos permainingų, darganotų, vėjuotų orų palydovės, dažnai išprovokuojančios ir lėtinių ligų paūmėjimus. Pasak mokslininkų, tai susiję ir su mūsų imuninės sistemos veiklos ypatumais.