„Kaimo laikraštis“ Nr. 46, 2015 m. lapkričio 14-20 d.

0,50 € 0,25 €

Elektroninis leidinys

Algirdas Jušinskas tikina, kad graikiniai riešutai Lietuvoje užauga nė kiek neprastesni nei Graikijoje.

Sode obelis keičia riešutmedžiai

Milda JONKIENĖ

Meškučių kaime (Marijampolės sav.), trijų hektarų lauke, kur kažkada Algirdas Jušinskas arė ir sėjo, dabar kiek akys užmato driekiasi obelų sodas. O greta obelaičių stiebiasi graikiniai riešutmedžiai. Būtent jiems ateityje čia lemta karaliauti.
Anot Marijampolės žemės ūkio technikume 30 metų sodininkystę dėsčiusio A. Jušinsko, graikiniai riešutmedžiai jo sode yra pats vertingiausias augalas, tad ateityje vietoj obelų čia augs graikinių riešut­medžių giraitė.

Prasideda 32-as poezijos konkurso „Žydinčios vyšnios šakelė“ sezonas

Redakcija

Ukmergės r. Sližių kaimo bendruomenė tradiciškai skelbia kasmetį poezijos konkursą „Žydinčios vyšnios šakelė“. Su poezijos mūza draugaujantiesiems, eilėraščius apie kaimą, žemę, duoną, žemdirbio triūsą, tėviškę, gimtinę rašantiesiems tai jokia darbymečio pradžia. Juk kūrybai, įkvėpimui metų sezoniškumas įtakos neturi. Poetinės varžytuvės tik metas, kai kūrėjas raginamas peržvelgti bei savikritiškai įvertinti savo įkvėpimo vaisius – eilėraščius ir pačius brandžiausiuosius pateikti skaitytojui.
Šįkart konkursiniai eilėraščiai bus viešinami ne tik „Ūkininko patarėjo“ leidinių grupės leidžiamame savaitraštyje „Kaimo laikraštis“, bet ir populiariame socialiniame kultūriniame tinklalapyje ŽaliaŽolė. Organizatoriai viliasi, kad konkurso paskelbimas autorių kūrybai skirtoje literatūrinėje svetainėje tradiciniam renginiui suteiks daugiau erdvės, pritrauks naujų autorių, skaitytojų.
Primename konkurso sąlygas. Vienas autorius konkursui gali pateikti iki dviejų kūrinių. Suaugusiųjų ir jaunimo (iki 24 m.) kūryba bus vertinama atskirai. Eilėraščiai gali būti pateikti visomis kalbomis ir tarmėmis. Kūriniai bus skelbiami nenurodant autoriaus pavardės. Konkurso laureatu ir jaunuoju poetu tampama tik vieną kartą. Buvę šio konkurso diplomantai ir jaunieji poetai gali tapti laureatais.
Svetainėje www.zaliazole.lt: Konkursai > „Žydinčios vyšnios šakelė“ konkurso dalyviai turės registruotis pagal pateiktą anketą. Per parą čia bus galima pateikti tik vieną eilėraštį. Svetainės www.zaliazole.lt vartotojai prašymus dėl jau publikuotų kūrinių įkėlimo į konkurso skyrelį gali siųsti konkurso koordinatoriui Cieksui Žalbungiui el. paštu gaudentaskurila@yahoo.com arba informuoti tel. 8 620 87325.
Eilėraščiai bus publikuojami ir „Kaimo laikraštyje“. Juos siųskite laišku: Poezijos konkursui „Žydinčios vyšnios šakelė“, „Kaimo laikraščio“ redakcija, Gedimino 27, LT 44319 Kaunas, arba el. paštu a.pilveliene@ukininkopatarejas.lt.
Kūrinius konkursui siūlykite iki 2016 m. kovo 31-osios.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.