„Kaimo laikraštis“ Nr. 49, 2015 m. gruodžio 5-11 d.

0,50 € 0,25 €

Elektroninis leidinys

Nesunku pastebėti, kad rajono centrų turgūs tuštėja – mažėjant gyventojų, mažėja ir smulkiųjų verslininkų uždarbis, bet jiems tenka kasmet sumokėti vis daugiau mokesčių.

Savivaldybių realybė – verslas už 1 eurą?

Daiva BARTKIENĖ

Ekonomiškai silpniausioje Tauragės apskrityje verslas merdi – kad ir kaip savivaldybė stengtųsi jį ramstyti, fiksuoto pajamų mokesčio už verslo liudijimus surenkama vis mažiau. Iš 89 veiklos su verslo liudijimais rūšių pusšimčiu verslų gyventojai nerodo jokio susidomėjimo. Vienos šalies savivaldybės siūlo nepopuliariais verslais verstis per metus fiksuoto pajamų mokesčio sumokėjus vos 1 Eur, kitos tuos pačius verslus apmokestina šimtais eurų.

Žemės ūkio ir kaimo plėtros skyriaus vedėja Gražina Gauronskienė: ,,Kristina ir Valdas yra darbštūs, domisi naujovėmis, turi daug sumanymų. Džiaugiuosi, kad jie įsikūrė kaime.“

Ūkio viziją parsivežė iš Škotijos

Aldona SIREIKIENĖ

Škotijoje jauna šeima buvo apsigyvenusi name ant kalvos, kasdien pro langą matydavo mėsinių galvijų bandą, besiganančią aplinkui esančiose pievose. Valdui mėsiniai galvijai ypač patiko dėl savo dydžio ir ramumo.
Jaunos šeimos svajonės išsipildė: prieš ketverius metus jie Dulbių kaime įkūrė savo ūkį, šiandien laiko apie pusšimtį galvijų, deklaruoja 65 ha žemės. Šeima augina du sūnelius – Jokūbą ir Karolį.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.