„Kaimo laikraštis“ Nr. 6, 2016 m. vasario 13-19 d.

0,63 € 0,30 €

Elektroninis leidinys

Bomba ar burbulas?

Juozas SKRIPKAUSKAS

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, didžiausias sergančių tuberkulioze gyventojų procentas Klaipėdos apskrities teritorijoje praėjusiais metais buvo Šilutės rajone – maždaug du kartus viršijo apskrities vidurkį. O Skuodo rajonas, kurio istoriją pastarosiomis dienomis eskalavo žiniasklaida, apskrities vidurkį viršijo nedaug. Todėl keista, kad apie ligą Skuodo Bartuvos progimnazijoje ištrimitavus po visą Lietuvą, kitas apskrities pakraštys paliktas be jokio dėmesio, leidžiant pavojingai ligai tyliai dirbti savo darbą.

Išmokos už gaišenas

„KL“ informacija

Atsižvelgus į afrikinio kiau­lių maro (AKM) situaciją mūsų šalyje, gyventojams bus mokamos išmokos už surastas šernų gaišenas.
VMVT direktoriaus įsakyme numatyta, kad asmenims, radusiems šerno gaišeną ir apie ją pranešusiems centrinei ar teritorinei VMVT (nemokamu, visą parą veikiančiu telefono numeriu 8 800 40 403, elektroniniu paštu ar atvykus) ir užpildžiusiems prašymus, bus mokamos 30 Eur dydžio išmokos, kurias perves į asmenų nurodytas sąskaitas per 60 kalendorinių dienų nuo dokumentų gavimo dienos.
Pateikę informaciją asmenys turės nurodyti tikslią šerno gaišenos radimo vietą (esant galimybei, pateikti koordinates pagal Globalaus pozicionavimo sistemą (GPS)). Radę nugaišusį šerną žmonės negalės šio laukinio gyvulio transportuoti, judinti, imti mėginių, užkasti ar savarankiškai pristatyti į VMVT teritorinį padalinį. VMVT rekomenduoja radimo vietą pažymėti aiškiai matomu ženklu (užrišti ant medžio ar krūmo spalvotą medžiagos juostą, įsmeigti į žemę šaką ar pan.). VMVT atstovai gali paprašyti esant galimybei parodyti tikslią gaišenos radimo vietą.
Išmokos už suteiktą informaciją bus mokamos tik suradus šerno gaišeną nurodytoje vietoje ir atrinkus mėginius AKM tyrimams. Tais atvejais, jei apie tą pačią šerno gaišeną praneš keli asmenys, teisę į išmoką turės pirmasis informaciją pateikęs asmuo.
„Operatyvus šernų gaišenų surinkimas, jų sunaikinimas ir vietovių dezinfekavimas mažina AKM viruso plitimo tikimybę. Mokslininkų nuomone, išmokos gali suaktyvinti kritusių laukinių gyvūnų paieškas. Tikimės, kad Lietuvos gyventojus ši priemonė taip pat paskatins būti atidesnius ir prisidėti prie visų mūsų pilietinės pareigos kovoti su AKM, padėti sunaikinti kiek įmanoma daugiau šio viruso plitimo šaltinių“, – teigia VMVT direktorius Jonas Milius.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.