„Kaimo laikraštis“ Nr. 7, 2015 m. vasario 14-20 d.

0,50 € 0,25 €

Elektroninis leidinys

Savo gyvulių dėl „ilgesnio pinigo“ kančioms nepasmerks

Rasa PRASCEVIČIENĖ

Nuo šių metų pradžios įsigaliojo rudenį Seimo skubos tvarka priimtos Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pataisos, kuriomis įteisintas ritualinis ūkinių gyvūnų skerdimas. Tikimasi, kad šios pataisos padės amortizuoti dėl Rusijos embargo Lietuvoje kilusią mėsos ir jos gaminių eksporto problemą bei leis perdirbimo įmonėms ir patiems galvijų, avių, paukščių augintojams ieškoti alternatyvių rinkų. Tačiau tokia gyvulininkystės perspektyva šiandien džiugina ne visus šalies ūkininkus. Štai Kaišiadorių r., Dainavėlės k., ūkininkaujančio Alvydo Biliuko nuomonė griežta: lietuviai „dėl ilgesnio pinigo“ neturi žemintis prieš svetimų religijų išpažinėjus pasmerkdami savo išaugintus gyvulius viduramžiškoms kančioms. Todėl augintojas nori iš anksto žinoti, kokiu būdu bus skerdžiami jo išauginti mišrūnai ir ar svetimomis kalbomis „apipoteriauti“ eksportuotų skerdenų likučiai dešros pavidalu vėliau nepateks ant jo paties stalo.

Duonos kaina vartotojų nedžiugina

Jolantos KAŽEMĖKAITYTĖS

Praėjusį sezoną Lietuvoje, kaip teigia oficiali statistika, maistiniai grūdai buvo supirkti 20 proc. pigiau, tačiau duonos kaina parduotuvėse išliko nepakitusi. Nors miltai yra pagrindinė duonos ir jos gaminių sudedamoji dalis, o dėl pingančios energijos jos gamybos kaštai turėjo mažėti, vis dėlto šio kasdienio produkto kaina vartotojų nedžiugina.

Dėl teikiamos naudos vadinamas auksiniu

Daiva VALEVIČIENĖ

Išties šis augalas, kaip ir visi kiti sveiki augalai, yra žalias. Auksiniu jį praminė, matyt, dėl jo teikiamos naudos. Dėl jos jį kartais pavadina ir ženšeniu ar gyvybės eliksyru. O ūsu ar plauku (kituose šaltiniuose – Veneros plauku) greičiausiai pramintas dėl savo ilgų šoninių ūglių. Bet kad ir kokiu vardu jį vadintume, jis vertinamas dėl vaistinių savybių ir nereiklumo.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.