„Kaimo laikraštis“ Nr. 7, 2017 m. vasario 18-24 d.

0,63 € 0,30 €

Elektroninis leidinys

Jei rūkai – nuodas, jei tręši – nauda

Jolanta KAŽEMĖKAITYTĖ

Kaip naikinamos cigaretės, kurias konfiskuoja Lietuvos muitinė? Susmulkinamos ir paverčiamos kompostu. Anksčiau, iki 2010 m., nelegalios cigaretės būdavo deginamos.
Lietuvos muitinės išplatintame pranešime teigiama, jog dabartinis konfiskuotų cigarečių naikinimo būdas – keturis kartus pigesnis už ankstesnįjį, be to, ūkiškesnis, mat cigaretės tampa sudėtine komposto – natūralių trąšų – dalimi.
Ar iš tiesų cigarečių trąšos vertingos? Ar kompostas, kurio sudėtyje yra cigarečių, nekenkia aplinkai, žmogaus sveikatai? Ar į augalus, užaugintus tokiu kompostu tręštoje žemėje, taigi ir į žmogaus, kuris juos valgo, organizmą nepereina cigarečių nuodai?
Prašydamaa paneigti arba patvirtinti šiuos nuogąstavimus, redakcija kreipėsi į institucijas, susijusias su konfiskuotų cigarečių naikinimu bei galinčias suteikti žinių apie dirvą, paveiktą tabako, nikotino.

Ūkio būdu statant namą – statybos techninė priežiūra nebeprivaloma

AM informacija

Vienbutį gyvenamąjį namą planuojantis statyti asmuo dažnai sprendžia dilemą – statybos darbus patikėti profesio­nalams ar juos vykdyti savo jėgomis. Statybos organizavimo būdas, kai statybos darbai atliekami ir statinys sukuriamas statytojo rizika, nesudarius statybos rangos sutarties, naudojant tik statytojo darbo jėgą, vadinamas statyba ūkio būdu. Pasirinkęs šį statybos būdą savininkas prisiima ne tik statytojo, bet ir rangovo pareigas.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.