„Šeimininkė“ Nr. 14, 2014 m. balandžio 4-10 d.

0,75 € 0,38 €

Elektroninis leidinys

Muziejus žmonai – vienintelis Lietuvoje

Ritos Šemelytės tekstas, Laimučio Brundzos nuotraukos

Rietavo pakraštyje stovintis namas iš aplinkinių išsiskiria ne vien balkone plevėsuojančia Žemaičių draugijos vėliava. „Kol būsiu gyvas, puoselėsiu Birutės atminimą“, – sako Petras Lengvenis, po žmonos mirties čia įkūręs jai skirtą muziejų ir taip įamžinęs žemaičių Salomėja Nėrimi vadinamos poetės atminimą.

Aparatūros daugėja, o ligonių eilės netrumpėja

Violeta Gustaitytė

Lietuvos gydymo įstaigos dabar kur kas geriau nei anksčiau aprūpintos kompiuteriniais tomografais, magnetinio rezonanso įranga, angiografais, kitais brangiais medicinos prietaisais, tačiau pacientų eilės nesumažėjo. Tyrimų ligoniai priversti laukti mėnesius ir nerimauti, ar liga neprogresuos.

DSC0050[1]Šokis gydo ir sielą, ir kūną

Dalia Urbonienė

Siekiantiesiems atrasti santarvę su savimi gali būti naudinga šokio terapija, pastaruoju metu itin populiarėjanti pasaulyje ir Lietuvoje. Šokio judesio terapeutai gydo pirmiausia žmogaus dvasią, o per ją – ir fizines negales. Apie tai, kodėl ir kaip tai veikia, kalbamės su psichologe ir kūno judesio terapeute Daiva Talijūniene.

Pavasario  podiumas:  spindėkite lyg princesės

Jurga Jurkevičienė
Specialiai „Šeimininkei“ iš Italijos

Ar jums dar nepabodo saldus romantikės įvaizdis, pernai pavasarį užkariavęs pasaulį? Ar nesukelia nuobodulio praėjusią žiemą į spintą įsibrovę žydros ir rožinės spalvos drabužiai? Jei taip, tai garsiausių Milano mados namų dizaineriai siūlo nedelsti ir drąsiai pakeisti įvaizdį. Juk už lango – pavasaris.

Sotu ir be mėsos

Gamino ir fotografavo Daiva Kovzan

Per gavėnią, septynias savaites iki Velykų, lietuviai apvalydavo ne tik dvasią, bet ir kūną. Seniau, laikydamiesi griežto pasninko, net ir pieno produktų atsisakydavo. O mes ar ištveriame be mėsos? Pabandykime.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.