„Šeimininkė“ Nr. 29, 2014 m. liepos 18-24 d.

0,75 € 0,38 €

Elektroninis leidinys

dvarasGelgaudiškio dvaras – moters užgaidų perlas

Kairiajame Nemuno krante grakštus Gelgaudiškio dvaras (Šakių r.) boluoja kaip gulbė, nors dar neseniai buvo nykus ir apleistas. Neįtikėtina, bet jį prikėlė vietos bendruomenės entuziastai. „Šis dvaras stebina tuo, kad išlikę labai daug autentikos“, – sako Gelgaudiškio kultūros centro turizmo administratorė Diana Šležienė.

Laimo ligą platina nebyliosios „teroristės“ erkės

Nuolat auga sergamumas erkių platinamomis ligomis – Laimo liga, erkiniu encefalitu. Nuo pastarosios galima pasiskiepyti, o Laimo ligos vakcinos nėra. Deja, laiku jos nenustačius ir nepradėjus gydyti, pasekmės gali būti labai skaudžios.

Pasakų terapija pažadina vidines galias

Pasinerti į spalvingą, fantazijos ir išminties kupiną pasakų pasaulį – su niekuo nepalyginamas malonumas. Tačiau ar žinote, kad jos turi ir gydomąją galią? Vaikams padeda įveikti baimes, išgyventi krizes, keisti elgesį, suaugusiesiems – geriau save pažinti, ugdyti asmenybę, spręsti konfliktus. Pasakų terapiją, kaip vieną iš meno terapijos formų, plačiai naudoja psichologai. Vaikams ją gali taikyti ir patys tėvai.

Siuvinėtojų stovykla po laumžirgio sparnu

Stovyklauti Lietuvoje galima įvairiai: tapant vaizdingus krašto peizažus, skersai išilgai skrodžiant šalį motociklais, matuojant upių ilgį baidarėmis, kepant duoną pagal senovinius receptus. Arba adatos dygsniais įprasminti kultūrinį paveldą – kaip Alantos technologijos ir verslo mokykloje (Molėtų r.) liepos 7–13 dienomis stovyklavusios garsiausios šalies tradicinio siuvinėjimo meistrės.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.