„Šeimininkė“ Nr. 30, 2014 m. liepos 25-31 d.

0,75 € 0,38 €

Elektroninis leidinys

Angelu kalnelisAngelų kalnelis – dovana mylimam vyrui ir kaimui

Kiekvieną savaitę šiaulietė Irena Šniukienė išsiruošia į Varsėdžių kaimą Šilalės rajone. Daugiau nei šimtą kilometrų įveikia norėdama aplankyti Angelų kalnelį, kurį įrengė praėjusių metų lapkritį netikėtai išėjusiam tautodailininkui, medžio drožėjui Zigmantui Rimgailai atminti.

Šešėlių mokslas paklūsta moterims

Radiologija – labai jauna, bet sparčiai besiplėtojanti medicinos diagnostikos ir gydymo sritis. Kai Respub­likinės Vilniaus universitetinės ligoninės gydytoja radiologė Danutė Kievišienė prieš beveik keturiasdešimt metų pradėjo dirbti, rentgeno kabinetai skendėjo tamsoje, o ji stovėdavo greta paciento. Šiandien gydytojas dažniausiai su ligoniu net nesusitinka, o rentgeno nuotraukas pakeitė kompiuteriniai vaizdai, kuriuose radiologai ieško ligos šaltinio sėdėdami savo kabinete.

Auksarankėms uogautojoms

Uogų motyvai tinka įvairiems buities rankdarbiams papuošti: pradedant staltiese, užuolaida ar pagalvės užvalkalu ir baigiant mielomis miniatiūromis ant virtuvės sienos ar receptų knygos viršelio puošmena. Jei suskubsite, kol vasara neprabėgo, šiomis spalvingomis kompozicijomis galėsite pagražinti ir dukters drabužėlius ar savo vasaros krepšį.

Vasaros aromatus – į stiklainį

Netrukus atsidarys tikras sodo, daržo ir miško gėrybių konservavimo fabrikėlis. Tada daugelis it kokie kolekcininkai pasididžiuodami ims vardyti: šią uogienę išviriau pagal senovišką močiutės receptą, agurkus marinavau patarta draugės, o visai naujoviškai paruoštos uogų užpiltinės teks palaukti dar kelis mėnesius. Pasižvalgykite, gal tarp siūlomų receptų atrasite ir naują vasaros skonį stiklainyje.

Vienos pėdos sodas

Palangoje gyvenančių Aleksandros ir Alpo Šimkų labai spalvingas miniatiūrinis namų kiemas traukia praeivių žvilgsnius. Nedidelis žemės plotelis išpuoselėtas su didele meile ir kantrybe.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.