„Šeimininkė“ Nr. 32, 2014 m. rugpjūčio 8-13 d.

0,75 € 0,38 €

Elektroninis leidinys

Veidų skaitymo menas

„Viskas mūsų veide ir kūne įspausta tarsi pajūrio akmenėlyje“, – sako Eglė Pelienė. Teisininkė ir ekonomistė, ilgą laiką dirbusi įvairių bendrovių vadove, įsitikino, kad nesupratusi savo prigimties, neįsigilinusi į santykius su aplinkiniais, nepažindama žmonių, sugaišo daug laiko ir padarė klaidų. Tai paskatino susidomėti fenotipologija, viena populiariausių veido skaitymo technikų. Ir net pakeisti profesiją: dabar ji skaito paskaitas, veda verslo seminarus, kuriuose dažnai pritaiko veidotyros žinias.

Kalbą turi pajausti širdimi

Žodžiai, kuriais sveikinamės, susipažįstame, tokie įprasti, kad net sunku įsivaizduoti, kas būtų, jei jie staiga dingtų ir mums tektų kalbėti svetima kalba. Tie maži intonacijos niuansai, padedantys išreikšti mintį, yra labai prasmingi, nes suvokiami ne ausimis, bet visa esybe. Gal todėl lietuvių kalba yra sunki svetimšaliams, kurių kasmet vis daugiau atvyksta į Vytauto Didžiojo universiteto rengiamus kursus. Nors vasara labai alsi, studentai gerai nusiteikę. Pasveikinti jie atsako lietuviškai. Tada dėstytoja paprašo: „Paklauskite, kaip jiems sekasi.“ Išgirstu tvirtą ir vieningą chorą: „Puikiai!“

Įspūdingos pramogos – žalieji labirintai

Keliaudami po Lietuvą nenustebkite pamatę žaliuojančiame kukurūzų lauke ne kombainą, o pramogaujančius turistus. Pasaulyje žalieji labirintai žinomi seniai, jau keleri metai jie auginami ir mūsų šalyje.

Subtilus augalų minimalizmas

Kauniečių Dianos ir Darijaus Skaudickų sodyba traukia akį preciziška tvarka, saikingu minimalizmu ir išskirtiniu dėmesiu kiekvienam augalui. Neatsitiktinai ji pernai buvo išrinkta gražiausia Aleksoto rajone.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.