„Šeimininkė“ Nr. 35, 2014 m. rugpjūčio 29 – rugsėjo 4 d.

0,75 € 0,38 €

Elektroninis leidinys

Kitokie vaikų darželiai moko gyventi lėtai

Ne tik sostinėje, bet ir kituose Lietuvos miestuose valstybiniai darželiai nebe pirmus metus nesutalpina vaikų. Steigiama vis daugiau privačių darželių, kurie vilioja netradicinėmis ugdymo koncepcijomis. Iš jų išsiskiria neseniai įkurtas pirmasis lauko darželis Vilniuje, Klaipėdoje rudenį duris atvers miško darželis. Juose abiejuose mokoma tausoti gamtą, atsakingai vartoti. Pirmasis ekologinis darželis mūsų šalyje Augueko namai rūpinasi ne tik kūno, bet ir dvasios ekologija.

Lietuviai nepažįsta eurų

Pagal pernai vasarą paskelbtus „Eurobarometro“ apklausos rezultatus 14 proc. Lietuvos gyventojų nėra matę eurų banknotų. Eurų banknotus yra naudoję 54 proc. šalies gyventojų. Faktą, kad eurų banknotai atrodo vienodai visose euro zonos šalyse, žinojo daugiau kaip pusė Lietuvos gyventojų. Apie tai, kad euro zonoje skiriasi eurų monetų viena pusė, žinojo tik 38 proc. gyventojų.

Jaukūs namai: Interjerą įkvėpė gamta ir Čiurlionio kūryba

Sudėtingų konstrukcijų, netradicinės formos butas su lenkta stikline siena dvelkia moteriškumu, grakštumu ir elegancija. Šio interjero mūza – gamta, kurios raštais ir tonais dekoruotos namų erdvės, iš jos įkvėpimo sėmėsi ir dizainerė Daiva Česnauskaitė. Projektuodama ji prisiminė ir Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kūrybą, jos skleidžiamą nuotaiką atspindi švelnūs pasteliniai, tarsi akvarelėje susiliejantys atspalviai.

Šeimos stalui: Slyvų metas

Ši vasara nelepino miško ir sodo gėrybių gausa, todėl slyvų derlius – tikra atgaiva šeimininkėms. Pyragai, uogienės, kompotai – nejau apsiribosite tradiciniais receptais? Iš slyvų galima pagaminti daug originalių ir skanių patiekalų.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.