„Šeimininkė“ Nr. 39, 2014 m. rugsėjo 26 – spalio 2 d.

0,75 € 0,38 €

Elektroninis leidinys

Į krepšelį – ne grybus, o paukščius

Ritos Šemelytės tekstas
Laimučio Brundzos nuotraukos

„Šeimininkė“ kaip rudeninis paukštis migruoja: sparnus pakėlėme Kaune, nutūpėme Ventės rage ir Minijos kaime – ten, kur prieš ilgą kelionę stabteli ir sparnuočiai.

Atgavome nepriklausomybę, praradome vaikus

Daiva Budrienė

„Kartais man norisi rėkti nuo Gedimino kalno“, – sako Natalija Kurčinskaja, Dingusių žmonių šeimų paramos centro direktorė. Prieš septyniolika metų pagalbos į centrą, kuris jau metus veikė, kreipėsi ji pati. Tada, gegužės 12-ąją, į kiemą išėjęs jos sūnus ir sūnėnas negrįžo namo. Negrįžo iki šiol. Jokių pėdsakų. Anais laikais policija reaguodavo atsainiai: „Grįš, palaukit, po savaitės paskelbsim paiešką.“ Natalija ieškojo pati. Liko centre dirbti savanore, po penkerių metų tapo etatine darbuotoja. Dabar ji sunerimusi: šalis, atkovojusi nepriklausomybę, praranda savo vaikus.

Obuolinis tango

Raminta Lisauskienė

Kone kiekviena šeimininkė turi savo mėgstamiausio obuolių pyrago receptą. Tačiau obuoliai kulinarijoje vartojami daug dažniau. Jų rūgštelė puikiai dera ir prie mėsos, ir prie žuvies patiekalų. Tad obuoliai virtuvėje – kaip tango šokis – džiugina kiekvieną.

Kasdienybės girnose – širdis

Violeta Gustaitytė

Sakoma: širdis – gyvenimo variklis, bet būtent jis ir streikuoja dažniausiai. Širdies ir kraujagyslių ligos nusineša daugiausia gyvybių, daug susirgusiųjų lieka neįgalūs. Šių ligų naštą galima sumažinti žinant rizikos veiksnius, pakeitus gyvensenos įpročius.

 

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.