„Šeimininkė“ Nr. 46, 2014 m. lapkričio 14-20 d.

0,75 € 0,38 €

Elektroninis leidinys

Diabetas plinta kaip epidemija

Violeta Gustaitytė

Tyliuoju žudiku vadinamas diabetas (cukraligė) sparčiai plinta neaplenkdamas nei jauno, nei seno. Lietuvoje registruota daugiau kaip 115 tūkst. sergančių šia klastinga liga žmonių. Manoma, kad dar beveik tiek pat nė neįtaria, kad serga, nes nejaučia aiškių simptomų, o negydomas ir nekontroliuojamas diabetas dažnai baigiasi skaudžiomis komplikacijomis – apakimu, kojų amputacija, inkstų veiklos sutrikimu.

Skyrybos – akligatvis ar kito etapo pradžia?

Violeta Gustaitytė

Skyrybos yra vienas labiausiai sukrečiančių ir skaudžiausių žmogaus gyvenimo įvykių, tačiau šiais laikais tai – dažnas reiškinys. Apie tai, kokius jausmus patiria skirtingais keliais nusprendę pasukti sutuoktiniai, kaip išgyventi skyrybas, kalbamės su psichologe Indre Kazlauskaite.

Šaltymečio mezginiai

Eglė Leonovienė

Atvėsę orai grasina artėjančiu šalčiu, žvarbiu vėju ir lietumi… Bet iš spintos traukti šiltą šaliką, storą kepurę, pirštines kol kas visai nesinori. Gal nusimegzkite ką nors gražaus, romantiško ir stilingo?

Priešpiečiai dėžutėje

Gamino ir fotografavo Daiva Kovzan

Ką įdėti mokyklinio amžiaus vaikams priešpiečių – nemenkas galvosūkis mamoms. Įduodamo maisto kiekis priklauso nuo to, kiek laiko praeina po pusryčių, kai vėl užkandžiaujama. Žinoma, svarbu pasidomėti, ką vaikas norėtų valgyti, tačiau tik jums tenka atsakomybė, kad maistas būtų kuo įvairesnis.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.