„Šeimininkė“ Nr. 47, 2014 m. lapkričio 21-27 d.

0,75 € 0,38 €

Elektroninis leidinys

Poezijos puotautojai kviečia atrasti senolių eiles

Daiva Budrienė

Net neįtartum, kad jauniems žmonėms, studentams, gali rūpėti senjorų mintys, ypač eiliuotos. Verta suklusti ir pasikalbėti apie poeziją, požiūrį į gyvenimą ir akciją „Lyriniai senelių nukrypimai“ su jaunų poezijos gerbėjų klubo „Poetautojai“ nariais. Jie, įsikūrę Kauno tautos namuose, jau metus buria išalkusiuosius literatūrinės puotos, o į poetinių tekstų degustacijas patekti nesunku – pakanka rašyti netgi ant servetėlių.

Terminės traumos: šalin mitus ir „bobučių“ receptus

Giedrė Budvytienė

Daugeliui iš mūsų yra tekę ir nusideginti, ir nušalti, ir elektros srovės „paragauti“. Tačiau ar tikrai žinome, kokių pirmosios pagalbos priemonių reikia griebtis? Pasak Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės Terminių traumų skyriaus vedėjo Vytauto Vaitkaus, gydant šias traumas daroma daug klaidų, tebėra populiarūs liaudiški receptai, kurie gali pakenkti.

Sušiai – vieno kąsnio pagunda

Eglės Leonovienės tekstas
Laimučio Brundzos nuotraukos

Japonų virtuvė daugeliui europiečių visų pirma asocijuojasi su sušiais. Lietuviai pamėgo šį gurmanišką patiekalą, populiarios ir jo gaminimo pamokos. Į tokią skanią pramogą leidomės ir mes, „Šeimininkės“ kolektyvas. Sušių gamybos paslaptimis dalijasi Kaune įsikūrusio greitojo maisto japonų restorano „Sushi Express“ sušių meistras Vytautas Bukauskas.

Antakiai puošia ir koreguoja veidą

Eglė Leonovienė

„Antakiai parodo žmogaus nuotaiką, emocijas, netgi išduoda charakterio ypatumus, pabrėžia akių grožį, formuoja veidą, taip pat atlieka ir apsauginę funkciją – saugo akis nuo dulkių, prakaito, – teigia kosmetikė Diana Mackevičienė ir ragina pažvelgti į veidrodį. – Ar jūsų antakiai tinkamai prižiūrėti?“

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.