„Šeimininkė“ Nr. 51, 2014 m. gruodžio 19-26 d.

0,75 € 0,38 €

Elektroninis leidinys

girliandosPuošnūs vėriniai

Eglė Leonovienė

Prisimenu, vaikystėje eglutę puošdavome saldainiais, obuoliukais ir baltomis popierinėmis snaigėmis. Tada jas gražiai iškarpyti man buvo sunku, tačiau didžiavausi: „Tai mano darbas“, džiaugsmas ir jaudulys, užliedavęs krūtinę, išliko visam gyvenimui. Kurti Kalėdų eglutės puošmenas, kaip ir kepti meduolius, man jau tapo tradicija.

gydytojasDiagnozuoti ligai pakaks ištarti „Aaa“

Violeta Gustaitytė

Mokslo pasiekimai, naujos technologijos suteikia daugiau galimybių anksti nustatyti ir efektyviai gydyti įvairius susirgimus. Apie unikalų lietuvių mokslininkų kūrinį, kuris vien iš balso leidžia nustatyti ligą, apie gerklų vėžį, paprastą užkimimą ir kitus sutrikimus kalbamės su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) ligoninės Kauno klinikų Ausų, nosies ir gerklės ligų klinikos vadovu profesoriumi habil. dr. Virgilijumi Ulozu.

sausuciaiSausainių aromatas kviečia smagurius

Gamino ir fotografavo Daiva Kovzan

Mūsų namuose Kalėdos neįsivaizduojamos be kvapnių ir spalvotų sausainių. Jau vien jų kepimas dukroms suteikia tiek daug džiaugsmo, kad namai akimirksniu prisipildo ne tik malonių kvapų, bet ir stebuklingo Kalėdų laukimo. Šie sausainiai gali būti ir šventinio stalo puošmena, ir dovana mielam žmogui. Taigi metas kurti mažus kvapius stebuklus!

kaledine mugeVokietija svaigina Kalėdų laukimu

Raminta Lisauskienė

Vokietija nuo seno garsėja geriausiomis ir jaukiausiomis kalėdinėmis mugėmis. „Būtent čia pajunti Kalėdų laukimo svaigulį, bet tikrosios Kalėdos prasideda ne mugėse, o mūsų širdyse“, – sako dvejus metus šioje šalyje praleidusi kaunietė Gabrielė Janužienė. Maisto gaminimu, ypač saldumynų kepimu, susidomėjusi dar vaikystėje, iš šeimos moterų – mamos, tetos, močiutės – susikrovusi žinių bagažą, dabar Gabrielė kulinariniais atradimais dalijasi savo tinklaraštyje. „Šeimininkės“ skaitytojus ji ragina ant šventinio stalo atrasti vietos ir vokiškiems patiekalams.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.