„Šeimininkė“ Nr. 1, 2017 m. sausio 6-12 d.

0,83 € 0,60 €

Elektroninis leidinys

Gripas nesitraukia

Violeta Gustaitytė

Metų sandūroje kilusi gripo ir ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų banga neslūgsta. Registruojama sunkių gripo komplikacijų. Pacientų eilės poliklinikose nemažėja, dalis ligonių gydomi ligoninėse, kai kurie iš jų – intensyviosios terapijos skyriuose.

Atgal į 1436-uosius.  Sustojęs laikas Persijos įlankoje

Birutė Simanavičienė

Kai Lietuvoje dangus ima žemėti, o dienos nuo vėsos trauktis, pradedi žvalgytis į šiltesnes platumas. Lapkritį nedidelis būrelis bendraminčių aplankėme Iraną. Nors turistų čia negausu, bet lietuvių būta ne sykį ir ne vienas yra pasidalijęs įspūdžiais spaudoje. Tad praleiskime pasakojimą apie žemyninę dalį ir kelkimės į pačius pietus – lietuvių turistų dar neišvaikščiotas Irano salas.

Komplektas žiemai

Parengė Eglė Leonovienė

Megzti, šiltų verpalų kostiumėliai vėl madingi. Neslėpsime: jie labiausiai tinka lieknai, dailiai figūrai, nes siauras, tiesus, stulpeliais megztas sijonas išdavikiškai išryškina visus trūkumus, apvalumus. Jei klubai kiek platesni, megzkite laisvesnį sijoną lygiuoju raštu, pagražinkite retais išvirkščiųjų akių takeliais. Be to, sijoną į apačią galite šiek tiek išplatinti. O stilingas švarkelis kimono rankovėmis tiks bet kokiai figūrai, ir jaunai, ir vyresnei moteriai.

Suomių stalo ypatumai

Raminta Lisauskienė

„Suomiai viską daro ramiai, tyliai, iš lėto. Iš pradžių mane erzino tas jų neskubėjimas, bet vėliau perpratau jų mentalitetą, gyvenseną, vertybes. Suomijoje aš beveik dveji metai, jaučiuosi kaip sanatorijoje. Norėtųsi galų gale pasveikti ir visiškai adaptuotis šiame krašte“, – su humoru pasakoja tylų suomį ir jo gimtinę įsimylėjusi Eurika Balsytė-Ojakoski. Ji mielai sutiko su „Šeimininkės“ skaitytojais pasidalyti ir kulinariniais atradimais.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.