„Šeimininkė“ Nr. 17, 2015 m. balandžio 24 – gegužės 1 d.

0,75 € 0,38 €

Elektroninis leidinys

Treniruoklis delne

Eglė Leonovienė

Dauguma mūsų, mergaičių, per šokdynę striksėjome tik vaikystėje: smagu, linksma… „Buvome lengvos it pūkeliai“, – nostalgiškai šyptelėsite. Sveikatingumo klubų „Impuls“ grupinių treniruočių instruktorė Giedrė Bernotaitė tikina, kad šokdynė – puikus treniruoklis bet kokio amžiaus žmonėms, tokie pratimai priverčia dirbti beveik visus kūno raumenis, juos stiprina, kartu dailina figūrą.

Naujas žvilgsnis į apskritas formas ir lenktas linijas

Giedrė Budvytienė

Mes gyvename stačiakampėse dėžutėse: dauguma namų, butų, kambarių yra kampuoti. Įlinkiai ir apvalumai, aptakūs siluetai sušvelnina griežtas interjero linijas, priartina prie gamtos, suteikia jaukumo. O virtuvėje, kur ypač svarbi ergonomika, jie tiesiog nepakeičiami, nes leidžia judėti greičiau, jaustis patogiau. Be to, padeda sutaupyti vietos. Dar vienas privalumas: tokio dizaino baldai kur kas talpesni.

Nėrimo šakute  renesansas

Eglė Leonovienė

Ilgai laikytas atgyvena nėrimas šakute vėl madingas: šiuo būdu neriamos ne tik įvairios interjero detalės, skaros ar šaliai, bet ir suknelės, tunikos, paltai.

Pavasarį sveikina magnolijos

Rita Šemelytė

Prieš kelis dešimtmečius magnolijos Lietuvoje buvo retenybė. Dabar vis daugiau sodininkų pasirenka šiuos dekoratyvinius krūmus ar medžius. „Magnolijos iš tiesų jau pelnė gerą vardą“, – sako, Dubravos eksperimentinės mokomosios miškų urėdijos arboretumo viršininkė dr. Valerija Baronienė.
is pavasaris ankstyvas, todėl jau brinksta magnolijų pumpurai, pradeda sprogti žiedai. „Jei nebus šalnų, greitai sulauksime magnolijų žydėjimo. Tačiau kol nepraėjo šalnų pavojus, nereikėtų palikti be priežiūros jaunų augalų. Jei naktį prognozuojama šalna, juos būtina apgaubti daržo plėvele. Žinoma, taip apsaugoti galima tik mažą krūmą ar medelį“, – pataria V. Baronienė.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.