„Šeimininkė“ Nr. 18, 2015 m. gegužės 2-7 d.

0,75 € 0,38 €

Elektroninis leidinys

Eterinių  aliejų galia

Giedrė Budvytienė

Dažniausiai eterinio aliejaus įsilašiname į vonią, pašlakstome pirtyje, kad geriau atsipalaiduotume, pakvėpuojame peršalę. Tačiau šie aliejai, kiti aromatinių augalų ekstraktai turi kur kas daugiau terapinių galių. Nuo seniausių laikų žmonės naudojo juos ligų profilaktikai ir gydymui. Šis natūraliosios medicinos metodas, vadinamas aromaterapija, kaip pagalbinė gydymo priemonė užsienio šalyse plačiai taikomas ir šiandien.

Mama ir dukra – darnus duetas

Eglė Leonovienė

„Ir aš noriu tokios suknelės!.. Kai užaugsiu, būtinai tokią turėsiu ir tokius pačius batelius, taip pat dažysiuosi lūpas. Būsiu iš visų gražiausia – tokia kaip tu“, – dukrai jos mama – gražiausia moteris pasaulyje. Tad nenuostabu, kad mažametė mėgdžioja jos elgesį, vartoja jos pamėgtus žodžius ir stengiasi būti maža savo mamos kopija. Tokia tendencija pastebima ir madoje: dizaineriai siūlo specialias mamų ir dukterų stiliaus linijas. Dizainerė Diana Rūta Stankevičienė jau beveik dvidešimt metų kuria drabužius suaugusiesiems ir vaikams, vaikų mados teatrams, studijoms, todėl gerai žino, kada pradėti lavinti mažųjų skonį, stiliaus pojūtį, kada jų gyvenime atsiranda mados sąvoka.

Brangiausiam žmogui – skaniausios vaišės

Paulius Strasevičius

Esu pamišęs dėl kulinarijos. Per savaitę pagaminu tris ar keturis naujus patiekalus. Labiausiai norėčiau jais palepinti mamą, jau pusmetį gyvenančią ir dirbančią Londone. Ji nuolat kviečia pas save, bet dėl darbų nepavyksta pasimatyti. Mama net mano knygos rankose dar nelaikė – tik internetu pavartė. Tad pačios gražiausios pavasario šventės – Motinos dienos proga mamai Jurgitai Strasevičienei, didžiausiai mano improvizacijų virtuvėje palaikytojai, savo močiutei Elenai Jonelienei, iš kurios, ko gero, paveldėjau kulinaro geną, ir visoms mamoms skiriu šias vaišes.

Dičkiai zenenhundai: stiprūs, judrūs ir draugiški

Rita Šemelytė

Susidomėjusi zenenhundais ir įsigijusi kalytę Agrą, Vilniaus rajone gyvenanti Jelena Dudina dėl savo pasirinkimo nesigailėjo nė karto. „Šios veislės šunys idealiai atlieka tris vaidmenis – sargo, draugo ir auklės“, – sako Agros šeimininkė.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.