„Šeimininkė“ Nr. 20, 2015 m. gegužės 15-21 d.

0,75 € 0,38 €

Elektroninis leidinys

Taujėnų pažiba

Raminta Lisauskienė

Ukmergės pašonėje esantis Taujėnų miestelis tarsi niekuo neišsiskiria iš daugelio panašių. Gal tik išlikusiu dvaru, Radvilų rezidencija. Tačiau būčiau neteisi paminėdama tik šią architektūrinę vertybę. Didžiausias miestelio turtas yra žmonės, gražinantys ir puoselėjantys jį. Taujėnų vardą ne kartą garsino ir čia gyvenanti Galvonų šeimyna. Kuo? Tą ir norėjome sužinoti. Vos praveriame jų jaukių namų duris ir mus pasitinka…

Kelionės į Tenerifę (pa)tyrimai

Edita Grudzinskaitė

Rašymo apie keliones ypatumą palyginčiau su bandymu nupasakoti ragauto patiekalo skonį. Patirti įspūdžiai, įrėminti fotografijose ir įsprausti į netalpius žodžių indus, – tarsi receptas, kuriame surašytos sudedamosios dalys. Tai sukuria įsivaizduojamą skonį, bet koks jis iš tiesų – neparagavęs nesužinosi. Sala, kurios skonį pajutau, – didžiausia iš septynių Kanarų salų – vulkaninė Tenerifė, prie Afrikos krantų apkabinta Atlanto vandenyno. Prieš išvykdama žinojau tik pora man svarbiausių dalykų – ten bus saulėta ir šilta.

Atradimai sodo nameliui

Eglė Leonovienė

Soduose ir sodybose atgijo gyvenimas: vieni prižiūri gėlynus, daržus, kiti – rūpinasi namų jaukumu – juk dažnas čia praleis visą vasarą. Praktiškoms ir nagingoms šeimininkėms pravers kelios įkvepiančios idėjos.

Po namus pukši ežiukai

Rita Šemelytė

Afrikiniai nykštukiniai ežiai – naujiena ne tik Lietuvos, bet ir Baltijos šalių gyvūnų mylėtojams. Kauniečiai veterinarijos studentai Ugnė Gaudiešiūtė ir Tomas Suslovas pradėjo juos veisti.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.