„Šeimininkė“ Nr. 21, 2015 m. gegužės 22-28 d.

0,75 € 0,38 €

Elektroninis leidinys

Monika Vilčinskienė: „Norisi pakelti lietuvio orumą“

Edita Grudzinskaitė

Dizainerė Monika Vilčinskienė prieš kelerius metus Kaunui įteikė nuostabią dovaną – įspūdingą atvirukų ir socialinės reklamos seriją „Kaunas. Tai mano miestas – nesvarbu, kur būčiau“. Miestas neliko skolingas ir titulavo ją įsimintiniausia 2008-ųjų menininke. Praėjus septyneriems metams, Monikos darbai, įkvėpti Lietuvos kultūrinio paveldo, staltiesių ir namų tekstilės pavidalu jau apsigyveno ne tik kauniečių namuose, bet ir už Atlanto. Kalbamės su Monika apie gimimą – vaikų ir staltiesių, apie baimes ir laisves, apie madą neturėti laiko ir mėgavimąsi maistu.

Naujagimių gyvybes gelbsti kantrybė ir meilė

Giedrė Budvytienė

„Kaskart, kai paimu į delną telpantį per anksti gimusį naujagimį, apima virpulys. O kartu ir pasididžiavimas, kad galime jam padėti“, – sako Vilniaus universiteto Vaikų ligoninės Neonatologijos centro vadovas, Naujagimių intensyviosios terapijos skyriaus vedėjas dr. Arūnas Liubšys. Vienas iš moderniosios neonatologijos pradininkų Lietuvoje daugiau kaip tris dešimtmečius gelbsti pačių mažiausių gyvybes.

Rištinės batikos vaivorykštės

Eglė Leonovienė

Stokojantieji aštrių emocijų šoka su guma ar virve nuo tiltų, siaučia ralio trasose arba nardo su rykliais, bet adrenalino galima gauti ir… namuose kantriai raišiojant mazgelius. Rištinės batikos technika kurdama palaidinę, tris dienas tarsi miegojau ant ugnikalnio: rišti, lankstyti, o gal susiūti, gal per mažai, gal dar viename kampe ką nors suraizgyti, kokias spalvas derinti, kaip jos susilies, kokie raštai bus ir apskritai – ar kas nors doro išeis?!

Žalioji savaitė

Raminta Lisauskienė

Ar ne metas peržiūrėti savo šeimos valgiaraštį ir kiekvieną dieną pasiūlyti ką nors gaivaus, sveiko? Laukų ir daržų dovanos įpareigoja – žalumynai privalomi ant kasdienio stalo!

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.