„Šeimininkė“ Nr. 3, 2015 m. sausio 16-22 d.

0,75 € 0,38 €

Elektroninis leidinys

Kvėpavimo sistemos ligos: prognozės nedžiugina

Violeta Gustaitytė

Nors vykdoma daug profilaktinių programų, tačiau įvairiomis kvėpavimo sistemos ligomis sergančių žmonių nemažėja, o prognozės nedžiugina. Apie šių ligų gydymo ir diagnostikos galimybes kalbamės su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Plautinės hipertenzijos centro vadovu ir Kauno klinikų filialo Romainių tuberkuliozės ligoninės direktoriumi, gydytoju pulmonologu prof. Skaidriu Miliausku.

Po 40-ies:  laikas pamilti save

Inga Dubovijienė

Visi sutiks – gyvename jaunystės kulto amžiuje. Bet gyvenimas greitai kinta: augame ir senstame, skleidžiamės ir vystame, susilaukiame vaikų ir, paleidę juos į pasaulį, vėl liekame vieni… Kiekvienas etapas pateikia naujų iššūkių, tačiau bene didžiausias lūžio taškas yra vidurio amžiaus krize vadinamas keturiasdešimtmetis, kai dauguma tarsi iš naujo pervertina save ir galimybes. Kaip gyventi toliau?

Pledas: jaukumas savo rankomis

Parengė Eglė Leonovienė

Žiemą jaukumo ir šilumos reikia visiems. Žemė apsigaubia puriu ir storu sniego apklotu, o mes nebeįsivaizduojame malonių vakarų be minkšto, šilto ir gražaus pledo – jis tarsi idealių namų siela, ypač jei kruopščiai ir kantriai, negailint laiko ir su meile padarytas savo rankomis.

Garstyčių galia

Eglė Leonovienė

Garstyčios – kvapūs ir aitrūs prieskoniai, derantys prie daugelio patiekalų. Tačiau jos ne tik skanios, bet ir naudingos. Šįkart kalbėsime apie garstyčių sėklas, miltelius ir aliejų, mat nuo seno žinomos gydomosios jų savybės. Moterys garstyčias naudojo grožiui, ypač plaukams, puoselėti, o dabar – ir figūros linijoms dailinti, ir švarai namuose palaikyti.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.