„Šeimininkė“ Nr. 30, 2015 m. liepos 24-30 d.

0,75 € 0,38 €

Elektroninis leidinys

Vitaminas D svarbesnis, nei manyta iki šiol

Giedrė Budvytienė

Naujausi moksliniai tyrimai atskleidžia, kad vitamino D reikšmė sveikatai kur kas didesnė nei manyta iki šiol. Tačiau daugeliui žmonių Lietuvoje jo trūksta. Net per vasarą organizmas nesugeba sukaupti pakankamo kiekio šio vitamino. Saulėtų dienų pas mus ne per daugiausia, be to, baimindamiesi žalingo ultravioletinių spindulių poveikio žmonės uoliai tepasi apsauginiais kremais, kurie slopina vitamino D gamybą odoje. Kaip papildyti jo atsargas ir nepakenkti sau?

Veido odai – vasaros švelnumas

Eglė Leonovienė

Vasara veido odai – didelių išbandymų metas. Nuo saulės, vėjo, sūraus vandens, kondicionierių, prakaito ir dulkių ji pasidaro sausesnė, jautresnė. Kosmetologė Dovilė Giedraitienė sako, kad pirmoji pagalba tokiai odai – drėkinimas, tačiau persistengti nevalia.

Ką dėsime į garduolius krepšelius?

Raminta Lisauskienė

Mažus nesaldžios tešlos krepšelius gurmanai vadina malonumo kąsneliais. Į juos galima pridėti pačių įvairiausių įdarų: mėsos, žuvies, grybų, daržovių ir saldžių. Dabar madinga keptuose krepšeliuose patiekti salotas, paštetus, užkepėles, net ledus.

Levandomis svajoja apsodinti visą kaimą

Rita Šemelytė

Lietuviškame kraštovaizdyje neįprasta matyti mėlynai žydintį levandų lauką. Loreta Zajankauskienė šiuos kvapius augalus savo ekologiniame ūkyje Verstaminų kaime Lazdijų rajone augina jau penkerius metus ir planuoja jų plotus plėsti.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.