„Šeimininkė“ Nr. 33, 2015 m. rugpjūčio 14-20 d.

0,75 € 0,38 €

Elektroninis leidinys

Lietuviškos vestuvės: nuo kiekybės prie kokybės

Giedrė Budvytienė

Daugelį metų gyvavusios tradicijos karti piršlį ir deginti rūtų vainikėlį jau tapo istorija. Vestuvių mados keičiasi, o kartu su jomis keičiasi ir porų supratimas, kokia turi būti ši diena. Visada buvo ir bus jaunavedžių, kurie norės iškilmingų, pasakas primenančių klasikinių vestuvių, tačiau daugėja pageidaujančių paprastos, mažos, jaukios šventės. Naujų vėjų į vestuvių scenarijus įpučia ir mūsų emigrantai.

Naujam gyvenimui prikelti daiktai

Giedrė Budvytienė

Kiekvienų namų palėpėje ar rūsyje galima rasti senienų. Neskubėkite jų atsikratyti – nenaudojamus daiktus nesunku paversti originaliomis detalėmis, kokių jokioje parduotuvėje nenusipirksite. Jos interjerui suteiks išskirtinumo, šilumos ir jaukumo.

Galvos svaigimas: delsti rizikinga

Giedrė Budvytienė

Galvos svaigimas ir pusiausvyros sutrikimai vargina vis daugiau žmonių. Jie negali eiti, vairuoti, jaučiasi nesaugūs, nes nežino, kada prasidės priepuolis, ką daryti jo metu. Nustatyti šių simptomų priežastį sudėtinga dėl didelės jų įvairovės. Gydytojams į pagalbą ateina naujos technologijos. Apie tai kalbamės su Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Ausų, nosies ir gerklės ligų centro gydytoja otorinolaringologe Aiste Paškoniene.

Konservų fabrikėlis namuose 1. Daržovės

Raminta Lisauskienė

Be triūso virtuvėje vasarą nebus gardžių akimirkų prie stalo žiemą. Tad nedelskime atidaryti naminį konservų fabrikėlį. Ne, jame nebus nei skubos, nei susierzinimo, nei abejingų klausimų, kodėl to reikia. Viską darysime su polėkiu, neskubėdamos ir tam tikra tvarka: pirmiausia konservuosime daržoves („Šeimininkė“, Nr. 33), paskui maišysime gardžiausias  mišraines ir gaminsime įvairiausius pagardus („Šeimininkė“, Nr. 34), o darbus užbaigsime tikra smaližių puota – skaniausiomis uogienėmis („Šeimininkė“, Nr. 35).

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.