„Šeimininkė“ Nr. 33, 2016 m. rugpjūčio 19-25 d.

0,83 € 0,60 €

Elektroninis leidinys

Vaikų darželių trūkumas priešina tėvus

Rita Šemelytė

Didžiuosiuose Lietuvos miestuose gyvenančius tėvus, vos gimus vaikui, užklumpa rūpestis: ar mažylis pateks į darželį? Ne visi turi senelius, gali pasisamdyti auklę ar naudotis privačių darželių paslaugomis. „Mokesčių mokėtojai diskriminuojami, kai vaikams nepatekus į valstybinius darželius reikia mokėti už privačius“, – tvirtina Lietuvos tėvų forumo pirmininkas Audrius Murauskas.

Balio sala: išvaryti iš rojaus

Edita Grudzinskaitė

Nuo kurios naujienos pradėti – geros ar blogos? Vaikystėje visada pasirinkdavome blogąją, kad geroji nuplautų kartėlį. Pasilikdavome viltį. Norėtųsi, kad ir šis tekstas paliktų viltį. Deja, po kablelio spraudžiasi „bet“. Prieš pusšimtį metų Henrio Milerio mylimoji Annais Nin siuntė pasauliui žinutę prašydama nesugriauti šios išskirtinės salos. Deja, vos išsilaipinus Balyje tampa aišku – žinutė liko neišgirsta. Ekomiesteliai, žaliųjų judėjimas ir priešdėlis „at-“ yra tragiškos nuorodos į tai, kad žmonės čia jau nudirbo savo purviną darbą ir sugriovė pirmapradę harmoniją, kurios atkurti nebeįmanoma.

Nemokamas skiepas saugos nuo gimdos kaklelio vėžio

Giedrė Budvytienė

Nuo rugsėjo ir Lietuvoje mergaitės pagaliau bus pradėtos nemokamai skiepyti nuo gimdos kak­lelio vėžį sukeliančio žmogaus papilomos viruso (ŽPV). Vakcina – efektyviausia profilaktinė priemonė, galinti apsaugoti nuo šios sunkios ligos. Pagal sergamumą ir mirtingumą nuo gimdos kaklelio vėžio pirmaujame Europoje, tad kuo daugiau mergaičių ir moterų bus paskiepyta, tuo daugiau gyvybių išgelbėsime.

Saulėgrąžos pripildo namus optimizmo

Gatvėse pabirusios saulėgrąžų puokštės – artėjančio rudens pranašės. Vis dėlto pirmiausia jos asocijuojasi su saule, šiluma, nerūpestingomis atostogomis – visu tuo, ko šaltuoju metų laiku labai stigs, jeigu tik… džiugia saulėgrąžų nuotaika neužkrėsite savo rankdarbių.

Be daržovių nė dienos!

Raminta Lisauskienė

Užuot dejavę, kad vasara tuoj tuoj pamojuos ranka, dar mėgaukimės skaniomis jos dovanomis. Tegu šios savaitės valgiaraštis būna ypatingas – lengvučiai patiekalai su daugybe šviežių daržovių.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.