„Šeimininkė“ Nr. 34, 2017 m. rugpjūčio 25-31 d.

0,83 € 0,60 €

Elektroninis leidinys

Magiškoji Etiopijos žemė

Leonarda ŠARAKAUSKIENĖ

Vietos žmonės išdidžiai sako, kad Etiopija yra Afrikos tėvynė.
O ką apie ją žino europiečiai? Daugelis girdėjo, kad tai antra pagal gyventojų skaičių Afrikos šalis, kavos gimtinė, bet tik mėgstantieji kapstytis praeityje pasakys, jog čia prasidėjo žmonijos istorija. Etiopijos nacionaliniame muziejuje Adis Abeboje saugomi Lucy – žmonių pramotės – 3,2 mln. metų senumo palaikai.

 

Skanios vasaros išlydėtuvės

Raminta Lisauskienė

Atsisveikinimas su vasara dažniausiai ilgesingas. Tačiau ar verta liūdėti, kai ji prikrovė pilnas pintines gėrybių? Tegul šios išlydėtuvės būna džiaugsmingos, kupinos padėkos, kad galime mėgautis išskirtiniais ir vis dar vasariškais skoniais.

Gyvoji inkstų donorystė – visuomenės brandos egzaminas

Solveiga POTAPOVIENĖ

Viena po kitos įveikiamos kliūtys, trukdančios transplantuoti gyvo donoro inkstus, tačiau gyvoji donorystė Lietuvoje stipriai atsilieka nuo kitų Europos šalių. Šių saugių donorui, gyvenimo kokybę ir trukmę recipientui gerinančių inkstų transplantacijų entuziastas, Santaros klinikų urologas dr. Albertas ČEKAUSKAS džiaugiasi, kad turime žmonių, kurie ryžtasi dovanoti dalį savęs kitam.

Rudens pranašai – kardeliai

Rita Šemelytė

Antroje vasaros pusėje gėlynus papuošia kardelių žiedai. Šios gėlės dėl spalvų ir žiedų įvairovės turi daug ištikimų gerbėjų. „Kardeliai – rudens pranašai, neatsiejami nuo Mokslo ir žinių dienos šventės“, – sako Vilniaus universiteto botanikos sodo Žolinių dekoratyvinių kolekcinių augalų vedėja dr. Gitana Štukėnienė.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.