„Šeimininkė“ Nr. 36, 2016 m. rugsėjo 9-15 d.

0,83 € 0,60 €

Elektroninis leidinys

Vienuolystė nereiškia vienumos

Modesta Aukštuolienė

Vienuolišką gyvenimą dažnas mūsų galime tik lakiai įsivaizduoti. Pabendravus su Kauno seserų benediktinių vienuolyno seserimi Jokūba Gema Norkevičiūte OSB tampa aišku, kad mūsų dažnai susikuriamas asketiško, kankinančio gyvenimo įvaizdis gerokai neatitinka realybės. Veikli, energinga, atvira, paprasta, daug bendraujanti ir netgi turinti pomėgį kurti įvairius rankdarbius – tokia ši vienuolystę pasirinkusi 34-erių moteris.

Nauji kompensuojamieji vaistai – iš pacientų kišenės

Violeta Gustaitytė

Garsiai pristatę naują kompensuojamųjų vaistų kainyną sveikatos sistemos valdininkai ir politikai džiaugėsi, kad jame – daugiau inovatyvių, sunkioms ligoms gydyti skirtų vaistų. Tačiau nutylėjo, kad tai padaryta nuskriaudžiant kitus ligonius – didėja vaistų priemokos lėtinėmis ligomis sergantiems pacientams, vartojantiems ne patį pigiausią bendrinio pavadinimo medikamentą.

kimęs balsas – ne vien lengva gerklės bėda

Violeta Gustaitytė

Balso užkimimo, knarkimo dažnas nevertina kaip rimtų sveikatos sutrikimų, tačiau šie simptomai gali būti labai sunkių ligų pranašai. Apie tai kalbamės su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Ausų, nosies, gerklės ligų klinikos gydytoja otorinolaringologe profesore Nora Šiupšinskiene.

Papuošalai su rudens prieskoniu

Eglė Leonovienė

Drabužinėje prasidėjo rudens įkvėpti pokyčiai: nauji spalvų deriniai, tankesnės, išraiškingesnės tekstūros audiniai, jaukumą skleidžiantys siluetai. Pats laikas peržiūrėti ir papuošalų dėžutę – būtina sukurti ką nors išskirtinio!

Dgobermanai – šeimos šunys

Gerda Bessarabaitė

Kaune gyvenantis Andrius Čečys turi net šešis dobermanus. „Tai mylimi mano šunys, o jų veisimas – mano hobis“, – sako veislyno „Tikrai nauja“ įkūrėjas. Grėsmingos išvaizdos dobermanai dažnai laikomi agresyviais šunimis, tačiau, kaip tikina jų veisėjas ir dresuotojas, jie yra šeimos sergėtojai. Kas nors kartą turėjo dobermaną, šią veislę mėgsta visą gyvenimą.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.