„Šeimininkė“ Nr. 40, 2015 m. spalio 2-8 d.

0,75 € 0,38 €

Elektroninis leidinys

Kaip neišvaryti  laimės iš namų

Raminta Lisauskienė

Atrodytų, seneliai ir vaikaičiai – iš skirtingų pasaulių: kitoks gyvenimo pajautimas ir supratimas, kitokia patirtis. Iš anksto užprogramuotas kartų konfliktas? „Dažniausiai mes patys išvarome laimę iš namų užsidarydami tik savo interesų kiaute. Mūsų šeimos trys kartos – tarsi vienas kumštis, visi jaučiame, kada reikia labiau susispausti, o kada tik vienas prie kito švelniai priglusti, – sako buvusi mokytoja Danutė Stanaitienė iš Lapių miestelio (Kauno r.) ir dalijasi paprastu santarvės receptu: – Visų pirma jaunam žmogui reikia nuoširdumo, kurio jis dažnai pasigenda iš bendraamžių.“

Depresija rudenį: atpažink, suprask ir ieškok pagalbos

Giedrė Budvytienė

Liūdesį, nuovargį, irzlumą vėstant orams ir ankstėjant sutemoms daugelis linkę „nurašyti“ kaip natūralią būseną, būdingą šiam metų laikui, dėl kurios neverta per daug sukti galvos. Tačiau ar visada šie pojūčiai tokie nekalti, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio? Apie tai kalbamės su Lietuvos psichiatrų asociacijos valdybos nare, Kauno krašto filialo pirmininke, gydytoja psichiatre ir psichoterapeute Ramune Mazaliauskiene.

Bulvių apkepai: sotu ir gardu

Gamino ir fotografavo Daiva KOVZAN

Bulvės visame pasaulyje yra viena populiariausių daržovių. Italai be jų neįsivaizduoja savo tradicinių apkepėlių, vokiečiai kelis kartus per savaitę valgo tarkuotų bulvių kukulius, japonų virtuvėje šios daržovės jau tapo didžiausiu ryžių konkurentu, lietuviams jos atstoja kasdienę duoną. Bulvės įkvepia kulinarus gaminti gurmaniškus valgius, o šeimininkes – išbandyti vis naujus bulvinių patiekalų receptus. Šįkart siūlome paskanauti gardžių bulvių apkepų su įvairiais įdarais.

Pirtelių renesansas

Rita Šemelytė

Lietuviška sodyba be pirties – kaip namas be langų. Dabar jos išgyvena atgimimą, o tradicinės medžiagos ir formos kūrybiškai derinamos su šiuolaikine architektūra. Kaip įsirengti pirtelę, pataria architektas Gintaras Platūkis ir Dvaro pirties šeimininkas Valdas Rimavičius.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.