„Šeimininkė“ Nr. 41, 2015 m. spalio 9-15 d.

0,75 € 0,38 €

Elektroninis leidinys

Seserys Daunytės: „Muzika moko gyventi“

Rita Šemelytė

Pravėrus garsaus kultūros veikėjo, tragiškai žuvusio prieš du dešimtmečius Vaidoto Daunio (1958–1995) pradėtų statyti namų duris Žvėryne, Vilniuje, padvelkia šeimynišku jaukumu. Du pianinai dalijasi svetainės erdvę su džiūstančiomis vaistažolėmis, bruknėmis, medaus kibirėliais, keturiais dviračiais. Čia buitis tarsi ištirpsta, nes keturios seserys Daunytės – 27-erių Joana, 26-erių Vita Marija, 23-ejų Elena, 20-ies Kotryna Ugnė kalba tik apie muziką: „Jei visi gyventų taip, kaip mes, prekybos centrai išnyktų.“ Prie dukrų pokalbio prisijungia ir mama Raimonda Daunienė. Šeimai paaukojusi smuikininkės karjerą, dabar gyvenimo apdovanota – kartu su dukterų ansambliu „Regnum musicale“ važinėja po visą pasaulį.

Efektyviai koreguoti cholesterolį trukdo mitai

Giedrė Budvytienė

Kartkartėmis pasigirsta nuomonių, kad cholesterolio grėsmė perdėta, o jo mažinimas gali pakenkti. Tačiau kai jo kiekis padidėja, sutrinka lipoproteinų santykis ir pradeda progresuoti aterosklerozė, dėl kurios susergame širdies ir kraujagyslių ligomis. Šį gydytojų perspėjimą esame girdėję visi. Tad iš kur tos abejonės?

Nuotaikingi rudens nėriniai

Parengė Eglė Leonovienė

Ieškant idealaus mezginio sprendimo kartais verta padėti į šalį virbalus ir paimti vąšelį: nėrinių raštuose atsiskleidžia visai kitas vilnonių ir negrynai vilnonių verpalų grožis, sukuriama naujų, įstabių faktūrų, o drabužiai stebina šiluma.

Trūksta vietos? Ieškokite netradicinių sprendimų!

Giedrė Budvytienė

Mažas plotas – ne kliūtis įsirengti jaukią ir patogią virtuvę. Ji gali išsitekti ir po laiptais ar palėpės kampe. Didžiulių erdvių, skirtų maistui gaminti, mada po truputį slūgsta. Kaip ir su svetaine sujungtų virtuvių. Vis dažniau jos įrengiamos atskirose patalpose. Nauja, kad virtuvė nuo svetainės ir valgomojo neskiriama durimis, o tik pertvara.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.